Anna Voigt

Anna Voigt

Anna Voigt

Polska wokalistka, dla której piosenkę napisała Nelly Furtado!

Anna Voigt od najmłodszych lat pragnęła być na scenie. Brała udział we wszelkich możliwych konkursach piosenkarskich i tanecznych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła podstawową szkołę muzyczną w klasie gitary. Mimo, że zdecydowała się na studia ekonomiczne, nadal nie zerwała ze sceną.
Organizowała oraz brała udział w wielu wydarzeniach muzycznych. Miała szansę współpracy z wieloma osobowościami polskiej sceny muzycznej, jak Irena Santor, Andrzej Adamiak, Korneliusz Pacuda, Piotr Żaczek i wielu innych.
Poza muzyką, która zawsze była największą pasją Anny, pracowała jako modelka (m.in. wygrała konkurs P&G na twarz Head’n’Shoulders), copywriter, zajmowała się promocją.
Anna dala się również poznać poza granicami Polski. Ma za sobą występy m.in. w Parku Paderewskiego w Toronto dla Polonii Kanadyjskiej oraz na Balu Karnawałowym Pałacu Friezla dla dyplomatów UE w Wiedniu. Gośćmi tego ostatniego wydarzenia byli m.in. Prezydent Wałęsa z małżonką, Książę Sandor Habsburg oraz wielu innych znakomitych gości z Austrii, Niemiec i Polski, w tym Ambasadorów kilku krajów UE.
Przez cały czas, wykorzystując doświadczenia, które zbierała współpracując z najlepszymi muzykami, szukała własnej drogi i zbierała materiał na płytę. Jedną z gwiazd, która po przesłuchaniu kilku utworów w wykonaniu Anny zdecydowała się napisać piosenkę dla niej piosenkę jest Nelly Furtado. Nelly jest autorką utworu „Don’t Say No!”. Do współpracy przy materiale udało się również pozyskać jednego z najwybitniejszych autorów - Bretta Jamesa. Efektem wszystkich tych działań i doświadczeń jest debiutancki album Anny Voigt – „Dreams Come True”.

źródło: EMI Music Poland (www.emimusic.pl)