Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Anna Voigt

Anna Voigt

Anna Voigt

Polska wokalistka, dla której piosenkę napisała Nelly Furtado!

Anna Voigt od najmłodszych lat pragnęła być na scenie. Brała udział we wszelkich możliwych konkursach piosenkarskich i tanecznych dla dzieci i młodzieży. Ukończyła podstawową szkołę muzyczną w klasie gitary. Mimo, że zdecydowała się na studia ekonomiczne, nadal nie zerwała ze sceną.
Organizowała oraz brała udział w wielu wydarzeniach muzycznych. Miała szansę współpracy z wieloma osobowościami polskiej sceny muzycznej, jak Irena Santor, Andrzej Adamiak, Korneliusz Pacuda, Piotr Żaczek i wielu innych.
Poza muzyką, która zawsze była największą pasją Anny, pracowała jako modelka (m.in. wygrała konkurs P&G na twarz Head’n’Shoulders), copywriter, zajmowała się promocją.
Anna dala się również poznać poza granicami Polski. Ma za sobą występy m.in. w Parku Paderewskiego w Toronto dla Polonii Kanadyjskiej oraz na Balu Karnawałowym Pałacu Friezla dla dyplomatów UE w Wiedniu. Gośćmi tego ostatniego wydarzenia byli m.in. Prezydent Wałęsa z małżonką, Książę Sandor Habsburg oraz wielu innych znakomitych gości z Austrii, Niemiec i Polski, w tym Ambasadorów kilku krajów UE.
Przez cały czas, wykorzystując doświadczenia, które zbierała współpracując z najlepszymi muzykami, szukała własnej drogi i zbierała materiał na płytę. Jedną z gwiazd, która po przesłuchaniu kilku utworów w wykonaniu Anny zdecydowała się napisać piosenkę dla niej piosenkę jest Nelly Furtado. Nelly jest autorką utworu „Don’t Say No!”. Do współpracy przy materiale udało się również pozyskać jednego z najwybitniejszych autorów - Bretta Jamesa. Efektem wszystkich tych działań i doświadczeń jest debiutancki album Anny Voigt – „Dreams Come True”.

źródło: EMI Music Poland (www.emimusic.pl)