Antoine Clamaran

Antoine Clamaran fot. Wikimedia Commons

Antoine Clamaran

Francuski remikser i producent muzyczny.

Antoine Clamaran - francuski remikser i producent muzyczny. Urodzony w 1964 roku w Villeurbanne, mieście we wschodniej części Francji. Dzięki zadziwiającemu sposobie miksowania na początku lat 90., zainteresowała się nim lokalna stacja Maximum FM. Najpopularniejsza w tamtym czasie paryska stacja radiowa z muzyką Dance. Dzięki temu miał możliwość zaprezentowania swojej twórczości i tym samym zyskania ogromnej popularności.

W 1992 roku wspólnie z Laurentem Pautratem stworzył swoją pierwszą produkcję – „I've got music in me”, który sprzedał się w nakładzie ponad 100 000 sztuk. Uczyniło to z niego jednego z najbardziej obiecujących francuskich producentów. Po tym sukcesie stworzył remiksy m.in. „Oxygene” Jeana Michela Jarre'a, „Party time” Glorii Estefan, „You spin me round” Dead or Alive. Jego własne produkcje były zawsze na czele playlist DJ'skich i uzyskały status złotej płyty.

Najnowszy przebój „Gold” stał się hitem nie tylko w Polsce.

Obecnie jest rezydentem w dwóch najlepszych klubach w Paryżu: „Les Bains Douches” i „Le Queen”. Można także go usłyszeć w radiostacji „FG Paris”, gdzie grana jest najlepsza muzyka housowa. Dodatkowo posiada cztery wytwórnie muzyczne, jest producentem i łowcą talentów.

oficjalna strona: www.antoineclamaran.com