Aquanote

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Aquanote

kraj: USA

gatunek: jazz

Aquanote jest solowym projektem studyjnym, znanego w środowisku muzycznym ekspresywnego artysty oraz songwritera Gabriela Rene. Od młodości Rene był wyjątkowym fanem jazzu, funku oraz soulu. Te doświadczenia muzyczne bezpośrednio przyczyniły się do jego przyszłej kariery, kształtując unikany styl w tworzeniu utworów muzycznych. Muzyk cały czas się rozwija, dzieląc czas pomiędzy karierę solową oraz szeroko zakrojoną współpracę z innymi artystami.

Jego pierwszy bezpośredni kontakt z muzyką nastąpił w 1995 roku – który można uznać za przełomowy. Po latach samotnych prób zaistnienia w przestrzeni muzycznej, Rene nawiązał współpracę z Andym Caldwellem, zakładając nową formację o nazwie Soulstice. Formacja ta była wyjątkowa w swoim brzmieniu, stanowiąc niesamowite doznanie dla wszystkich słuchaczy. Z połączenia house’u oraz acid jazzu powstawała prawdziwie uderzeniowa mieszanka, która wręcz rozsadzała zmysły na długo zapadając w pamięć.

Pierwszym albumem grupy był krążek „Illusion” wydany pod patronatem Om. Po dużym sukcesie, z jakim spotkał się album, Rene skupił się na pisaniu piosenek do solowych projektów. W niedługim czasie został zaproszony do współpracy przez innych, myślących jak on muzyków do nowej formacji Naked Music. Podchodziła ona do kwestii jazzu z jeszcze innej perspektywy, serwując słuchaczom różnorodne fuzje tego stylu z funkiem oraz housem. Dzięki graniu oraz komponowaniu dla Naked Music, Gabriel Rene bardzo poszerzył swoje horyzonty muzyczne, doszlifowując swój wyjątkowy styl. Nowe, poznane perspektywy oraz złapane kontakty z innymi artystami, pozwoliły mu na ugruntowanie pozycji wyjątkowego muzyka oraz dały solidny fundament do dalszego rozwoju swojej twórczości.

Aquanote jest jego solowym debiutem, który zaistniał w przestrzeni muzycznej w 2002 roku. Album „The Pearl” szybko zdobył popularność i rozprzestrzenił się wśród fanów muzycznych. Rene zaangażował do tego projektu całą baterię swoich muzycznych kontaktów. Byli to muzycy działający czynnie w rejonie San Francisco, w tym prawie tuzin żeńskich wokalistek. Efekt był niesamowity. „The Pearl” przyniósł sobą całe morze doznań muzycznych, jest to dzieło warte każdej domowej dyskografii, obok którego zwyczajnie nie można przejść obojętnie.

W trakcie swojej kariery zarówno solowej, jak i podczas współpracy z innymi formacjami, Gabriel Rene miał bezpośredni kontakt oraz wkład w twórczość taki artystów jak chociażby: Sade, Kelis, Maxwell, Britney Spears orz Blue Six (Jay Denes).