Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 36227, ID obiektu: 36403

Aquilo

Aquilo

Aquilo

Wszystko o zespole - bio muzyków, kariera, dyskografia

Aquilo

kraj: Wielka Brytania

gatunek: alternatywa

Aquilo jest alternatywnym brytyjskim duetem muzycznym wywodzącym się z Silverdale, w Lancashire w Anglii. Duo tworzą dwaj młodzi artyści: Tom Higham oraz Ben Fletcher. Aquilo są stosunkowo młoda grupą – na scenie muzycznej istnieją dopiero kilka lata, jednak w tym krótkim okresie dali się poznać, jako artyści mający swoją wizją muzyczną naprawdę wiele do zaoferowania. Ich przemyślane przekazy liryczne oraz wyjątkowe brzmienie sprawiają, że szybko odnajdują oni drogę do serc oraz umysłów słuchaczy na całym świecie. Zdeklarowanie na tworzenie unikalnej muzyki widać u nich na każdym kroku. Artyści doskonale wstrzeliwują się w zakres potrzeb współczesnych fanów, oczekujących połączenia tradycyjnych stylów muzycznych z nową perspektywą. W morzu podobnych zespołów tworzących „alternatywną alternatywę” ,Aquilo wyjątkowo się wybija stanowiąc prawdziwie muzyczną przygodę. Do ich singli oraz albumów, co rusz się powraca, nie stanowią one kawałków trwale zalegających na półce, czy w domowej dyskografii, które z dnia na dzień pokrywają się coraz większą warstwą kurzu. Koncerty oraz wystąpienia Aquilo cieszą się niesłabnącą popularnością, każdorazowo przydając muzykom nowych zdeklarowanych fanów.

Higham i Fletcher zdobyli swoje uznanie w 2013 roku dzięki swoim singlom „Calling Me” oraz „You There”. Spotkały się one z wyjątkowo ciepłym przyjęciem zarówno ze strony publiczności (która wcześniej kompletnie o nich nie słyszała), jak i krytyków muzycznych. Dzięki temu szybko zaczęli oni wychodzić z brytyjskiego podwórka i być powoli rozpoznawani na całym świecie.

Historia powstania Aquilo to historia dwóch młodych sąsiadów z Lake District, którzy dorastali razem, każdy żyjąc muzyką na swój sposób. Ciekawym faktem jest to, że jako nastolatkowie należeli oni do wzajemnie rywalizujących ze sobą kapel rockowych, działających w przestrzeni ich rodzinnego miasta. Higham, jako jedyny z dwójki miał wcześniej styczność z produkcją muzyczną, którą studiował na uniwersytecie. Dwójka muzyków do czasu założenia Aquilo, działa w oddzielnych formacjach muzycznych, rozwijając swoje talenty często w przeciwległych kierunkach. Dywersyfikacja ta pozwoliła na otrzymanie wyjątkowego brzmienia Aquilo – różne perspektywy oraz zapatrywania na samo pojęcie muzyki znakomicie się wypośrodkowały we wspólnej przestrzeni grupy.

Od 2013 roku Aquilo zaczęło zdobywać sobie rozgłos, dzięki wspomniany singlom. Zdobyli oni kilka pierwszych miejsc przebojów w BBC Radio 1. Piosenka „You There” została między innymi wykorzystana przy zapowiedzi niezależnego filmu „Camp X – Ray. W 2014 roku Aquilo zagrała „Calling Me” oraz „You There” na BBC Introducing podczas Glastonbury Festival (28 czerwca 2014 roku). W tym samym roku wystąpili również na Kendal Calling Festiwal.

Ich pierwszy EP pod tytułem Aquilo został wydany 3 marca 2014 roku, zaraz po nim muzycy 8 grudnia wydali kolejny pod nazwą „Human”. 5 marca 2015 roku dzięki współpracy z popularnym disc jockeyem Vanickiem, światło dzienne ujrzał „Losing You”, który został wypuszczony na serwisach YouTube oraz Soundcloud (gdzie do tej pory odtworzono go pond 3,5 miliona razy). 1 czerwca 2016 roku Aquilo wydało swój trzeci EP „Calling Me”. 17 marca 2016 roku Aquilo zagrało u boku innego alternatywnego duo - Oh Wonder na O2 Forum Kentish Town w Londynie.

Styl Aquilo określany jest, jako miękki oraz spokojny elektro pop, łączący w sobie cechy melancholijnej oraz refleksyjnej elektroniki. Jest to połączenie, obok którego nie można przejść obojętnie.

Aquilo