Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 36213, ID obiektu: 36387

Ashley Slater

Ashley Slater

Ashley Slater

Wszystko o Ashley Slater - bio, kariera, dyskografia, nagrody, single

Ashley Slater

kraj: Kanada

gatunek: jazz, pop

Ashley Slater (urodzony w 1961 roku w Schefferville, Quebec w Kanadzie) jest piosenkarzem, songwriterem oraz specjalistą od gry na puzonie, który w ciągu swojego bogatego w doświadczenia życia, współpracował z jednymi z największych nazwisk świata muzyki. W 1977 roku Slater wyemigrował do Anglii, gdzie w armii (w której spędził 6, 5 roku) dołączył do jednostkowej grupy muzycznej. Po odejściu z wojska zarabiał na życie grając na puzonie, zarówno w Wielkiej Brytanii jak i Europie. Współpracował wtedy z takimi sławami jak chociażby: Carla Bley, George Russell oraz Andy Sheppard.

Pod koniec lat 80 – tych Slater wydał swój pierwszy album razem z grupą Microgroove. Zespół w tamtych czasach tworzył swoje kawałki w stylu określanym dzisiaj, jako proto-funk. Dało mu to ciekawą perspektywę muzyczną oraz pozwoliło lepiej dookreślić swój własny styl gry. Przydało mu się to w późniejszych latach, kiedy w 1993 roku rozpoczął współpracę z Normanem Cookiem, przy tworzeniu nowej grupy „Freak Power”. W 1995 roku „Freak Power” doczekało się hitu na skalę europejską dzięki „Turn on, Tune in, Cop out”. Jednak w 1999 roku grupa się rozpadła. Było to spowodowane w dużej mierze, dzięki sukcesowi, jaki osiągnął Cook ze swoim projektem „Fatboy Slim”.

Od tamtego czasu Slater skupił się przede wszystkich na solowych wydaniach jak np. „Biglounge”. Współpracował on również w tym czasie z licznymi kolektywami muzycznymi. Slater to nie tylko muzyk, zajmuje się on także prezentacją – m. in przewodził Londyńskiemu Festiwalowi Jazzowemu dla telewizji BBC 4 oraz pracuje, jako lektor podkładający głos do różnych projektów (jak bajki dla dzieci).

Slater cały czas rozwija swój warsztat, angażując się w wiele projektów artystycznych z znanymi światowymi muzykami. Nie zamyka się on na jeden styl, ubogacając świat muzyczny swoją wyjątkową perspektywą. Każde dzieło do którego Ashley jest angażowany nabiera głębi. Jego dzieła solowe oraz kompilacje i suporty grane z innymi zespołami, stanowią idealne dopełnienie każdej domowej dyskografii.

Ashley Slater w dużej mierze rozpoznawalny jest dzięki Normanowi Cookowi, profesjonalizm w wykonaniu jest tutaj przechodni. Cook wpłynął na Slatera w takim samym stopniu, jak Slater na Cooka. Można śmiało powiedzieć, że gdyby nie Ashley to współczesny „Fatboy Slim” nie miałby szans zaistnieć.