Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Ashley Tisdale

Ashley Tisdale

Ashley Tisdale

Amerykańska aktorka, producentka telewizyjna i piosenkarka.

Ashley Tisdale to amerykańska aktorka, producentka telewizyjna, ale przede wszystkim piosenkarka. Urodzona 2 lipca 1985 roku w New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Wczesną karierę rozpoczęła w wieku 8 lat gdy zagrała w broadwayowskim musicalu „Les Miserables”. Mając 12 lat, zaśpiewała w Białym Domu przed prezydentem Biilim Clintonem.

Zdobywając rolę w serii „High School Musical” nagrała na potrzeby filmu 3 piosenki, które znalazły się na filmowym sountracku. Dzięki temu przeszła do muzycznej historii będąc pierwszą kobietą, która zadebiutowała na liście przebojów tworzoną przez magazyn Billboard tylko z dwoma piosenkami: „What I’ve Been Looking For” i „Bop To The Top”. Po tym sukcesie nagrała własny album „Headstrong”, którego premiera miała miejsce 6 lutego 2007 roku. Już w pierwszych tygodniach sprzedała się w 64 000. Znajdowały się tam głównie popowe, taneczne piosenki, ballady.

Jej drugi album muzyczny „Guilty Pleasure” wydany w czerwcu 2009 roku, promują single „It’s Alright, It’s Ok” i „Masquerade”. Tak jak artystka zapowiedziała, jest on bardziej rockowy niż poprzedni. Pojawia się na okładkach wielu młodzieżowych magazynów. W 2008, zajęła 17 miejsce na liście „Najlepiej Zarabiających Osób Poniżej 30 Lat”.

oficjalna strona: www.ashleytisdale.com