Ashley Tisdale

Ashley Tisdale

Ashley Tisdale

Amerykańska aktorka, producentka telewizyjna i piosenkarka.

Ashley Tisdale to amerykańska aktorka, producentka telewizyjna, ale przede wszystkim piosenkarka. Urodzona 2 lipca 1985 roku w New Jersey w Stanach Zjednoczonych. Wczesną karierę rozpoczęła w wieku 8 lat gdy zagrała w broadwayowskim musicalu „Les Miserables”. Mając 12 lat, zaśpiewała w Białym Domu przed prezydentem Biilim Clintonem.

Zdobywając rolę w serii „High School Musical” nagrała na potrzeby filmu 3 piosenki, które znalazły się na filmowym sountracku. Dzięki temu przeszła do muzycznej historii będąc pierwszą kobietą, która zadebiutowała na liście przebojów tworzoną przez magazyn Billboard tylko z dwoma piosenkami: „What I’ve Been Looking For” i „Bop To The Top”. Po tym sukcesie nagrała własny album „Headstrong”, którego premiera miała miejsce 6 lutego 2007 roku. Już w pierwszych tygodniach sprzedała się w 64 000. Znajdowały się tam głównie popowe, taneczne piosenki, ballady.

Jej drugi album muzyczny „Guilty Pleasure” wydany w czerwcu 2009 roku, promują single „It’s Alright, It’s Ok” i „Masquerade”. Tak jak artystka zapowiedziała, jest on bardziej rockowy niż poprzedni. Pojawia się na okładkach wielu młodzieżowych magazynów. W 2008, zajęła 17 miejsce na liście „Najlepiej Zarabiających Osób Poniżej 30 Lat”.

oficjalna strona: www.ashleytisdale.com