Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 36203, ID obiektu: 36377

Aurora

Aurora

Aurora

Aurora - bio, kariera, dyskografia, trasy

Aurora

kraj: Norwegia

gatunek: electronic

Aurora Aksnes (urodzona 15 czerwca 1996 roku w Stavanger w Norwegii) to norweska wokalistka oraz songwriterka, która zaistniała na światowej scenie muzycznej niespełna rok temu. Jej debiut „Running with the Wolves” wydany 15 maja 2015 roku za pośrednictwem Decca Records, bardzo szybko został zauważony przez blogi muzyczne oraz międzynarodową prasę, przynosząc jej szybko duże uznanie zarówno wśród publiczności, jak i krytyków muzycznych. W swojej krótkiej karierze Aurora zdążyła już współpracować z takimi gwiazdami światowego formatu jak The Oasis przy piosence „Half the World Away”. W marcu 2016 roku wydała swój pierwszy album studyjny zatytułowany „All My Demons Greeting Me as a Friend”.

Aurora przez całą swoją młodość dorastała w Os – norweskim mieście położonym niedaleko Bergen. Jak sama przyznaje jej najwcześniejszym muzycznym wspomnieniem jest zafascynowanie możliwością gry na pianinie elektrycznym, które znalazła na strychu swoich rodziców. Moment ten można uznać za przełomowy w jej życiu – jako początek kształtowania się przyszłej kariery muzycznej. Rodzice nigdy nie naciskali na Aurorę w kwestii muzyki, nie chcieli oni wywierać na dziewczynce presji, dając jej pełną swobodę w wyborze swojej własnej drogi do rozwoju. Jednak w miarę jak Aurora dorastała jej żywe zainteresowanie muzyką rosło razem z nią. W niedługim czasie z jedynie biernego odtwarzania przebojów zaczęła tworzyć swoje pierwsze, nieśmiałe dzieła muzyczne (w wieku 10 lat). Za swoje główne inspiracje Aurora przyjmuje takie światowe gwiazdy jak Leonard Cohen oraz Bob Dylan. W czasie jednej z rozmów ze swoją matką Aurora przekonała się do opinii, że jej muzyka może pomóc ludziom – argument ten pchnął artystkę w stronę występów na scenie. Wtedy to napisała swój utwór „Runaway”, który później został wydany, jako singiel. Dużym sukcesem tej młodej artystki jest występ w czasie koncertu z okazji wręczenia Pokojowej Nagrody Nobla w 2015 roku.

Kariera.

Kariera muzyczna Aurory zaczęła się w nietypowy sposób. Jeden z jej przyjaciół dokonał uploadu jej piosenki na norweską stronę streamingową. W efekcie Aurora została dostrzeżona przez profesjonalne studio, z którym pod koniec 2014 roku podpisała kontrakt.

Od tej pory jej kariera zaczęła rozwijać się coraz szybciej. Jej pierwsze kawałki (możliwe do ściągnięcia z sieci) pojawiały się odpowiednio każdego roku: „Puppet” w grudniu 2012 roku oraz „Awakening” w maju 2013 roku.

Pierwszy profesjonalny album wydany dzięki Decca Records noszący tytuł „Under Stars” został wydany w listopadzie 2014 roku, kolejny pod tytułem „Runaway” w lutym 2015 roku. „Runaway” przysporzył jej najwięcej sukcesu, stając się hitem na brytyjskim serwisie streamingowych spotify i osiągając zawrotną ilość streamów (ponad 1 milion) w zaledwie 6 tygodni. Ten kawałek muzyczny odbił się również bardzo pozytywnym echem w muzycznej blogosferze oraz międzynarodowej prasie. Co ciekawe gwiazda popu Katy Perry po usłyszeniu wykonania Aurory stała się jej fanką – jej tweet „new music that makes my heart flutter” (nowa muzyka, które sprawia, że moje serce trzepocze) bardzo pomógł Aurorze w zaistnieniu w międzynarodowej świadomości muzycznej.

Duże zainteresowanie rozwojem nowej, młodej artystki sprawiło, że Aurora wzięła udział w kilku czołowych muzycznych festiwalach jak chociażby w “Way out West, Wilderness and Green Man Festival”.

Trzeci singiel artystki zatytułowany „ Murder Song (5, 4, 3, 2, 1)”  wydany we wrześniu 2015 roku spotkał się z żywym zainteresowaniem ze strony międzynarodowej prasy, rozgłośni radiowych oraz wywołał małą burzę w blogosferze. Dużym sukcesem artystki jest umieszczenie jej przeboju w oficjalnym soundtracku gry FIFA 2016.

Jej debiutancki album „All My Demons Greeting Me as a Friend” został wydany 11 marca 2016 roku, spotykając się z pozytywną odezwą ze strony krytyków muzycznych. Zaraz po wydaniu nowego krążka artystka udała się w trasę koncertową po Europie, między innymi pojawiając się z dużą częstotliwością w Wielkiej Brytanii.

W 2016 roku Aurora zadebiutowała w amerykańskiej telewizji pojawiając się w popularnym programie rozrywkowym „The Tonight Show Starring Jimmy Fallon”, gdzie wykonała swoją piosenkę „Conqueror”.

Obecnie artystka pracuje nad swoim drugim albumem studyjnym.

Aurora