Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 36033, ID obiektu: 36204

Azari & III

Azari & III

Azari & III

Wszystko o zespole - bio, kariera, festiwale, wideo, trasy koncertowe, single

Azari & III

kraj:

gatunek: deep house, industrial, dance

Azari & III byli kanadyjską grupą muzyczną założoną w 2008 roku. Wykonywali oni głównie muzykę z pogranicza house, elektronic oraz dance. Swego czasu zdobyli duży rozgłos na międzynarodowej scenie muzycznej, swoim albumem „Hungry for the Power” (debiutancki wydany w 2011 roku) oraz singlem „Reckless (With Your Love)”.

Azari & III w składzie Dinamo Azari, Alixander III, Fritz Helder oraz Starving Yet Full spotkali się w barze na wieczorze karaoke, po tym wydarzeniu w 2008 roku założyli nową grupę muzyczną. Nie odnotowali oni z początku żadnego sukcesu, aż do 2009 roku, kiedy to ich singiel „Hungry for the Power” (później album o tym samym tytule) przyniósł im nagłe uznanie za strony kanadyjskiej publiczności. Wtedy to ich twórczością zainteresował się kanadyjski Dj, muzyk oraz producent Tiga. Teledysk do singla „Hungry for the Power” paradoksalnie okazał się zbyt kontrowersyjny dla Internetu i został zdjęty z serwisu YouTube na okres kilku tygodni. Mała medialna burza, która powstała wskutek całego zajścia napędziła w stronę grupy nową falę fanów, którzy szybko przekonali się do wizji muzycznej oferowanej przez artystów.

W 2010 roku grupa podjęła współpracę z Friendly Fires nad stworzeniem kawałka „Stay Here” oraz wydała swoje nowe solowe single pod nazwami „Indigo” oraz „Into the Night”.

W sierpniu 2011 roku grupa wydała nowy singiel zatytułowany „Manic” razem ze swoim debiutanckim albumem „Azari & III”, który uplasował się na 13 lokacie w brytyjskiej Dance Albums Chart.  Pierwsze dwa single grupy „Hungry for the Power” oraz „Reckless (With Your Love)” doczekały się odświeżenia oraz ponownych wydań.

Grupa stała się bardzo rozpoznawalna, w efekcie czego zapraszano ich do wystąpień na różnorodnych międzynarodowych muzycznych festiwalach jak: Glastonbury, Lovebox – oba odbywające się w Wielkiej Brytanii oraz Sonar w Hiszpanii. Single grupy znajdowały się w pierwszej setce najczęściej puszczanej muzyki w klubach w 2011 roku.

Azarii & III angażowali się również w tworzenie remixów – między innymi dla takich artystów jak Robyn oraz Cut Copy. W lutym 2012 roku ich debiutancki album doczekał się ponownego wydania na terenie Europy. W tym czasie grupa bardzo intensywnie koncertowała pojawiając się na takich festiwalach jak: Southside (Niemcy), Hurricane (Niemcy), Hove (Norwegia), Exit (Syberia) oraz Szpiget (Węgry).

W 2013 roku zaczęła wydawać remixy swoich albumów oraz singli, w niedługo potem na swoim profilu na Facebooku zamieścili informacje, że grupa kończy działalność.

Styl muzyczny proponowany przez Azari & III jest ciekawym połączeniem wielu różnorodnych wątków, które wspólnie dają energetyzującą mieszankę. Ich kawałki, co jakiś czas powracają do mainstreamu klubowego oraz rozgłośni radiowych, w europejskiej przestrzeni muzycznej. Mimo, że lata bycia automatycznie rozpoznawanym grupa ma już za sobą, to jej twórczość w dalszym ciągu pozostaje wartościowym dodatkiem do każdej domowej dyskografii.

Grupa była tworzona przez:

- Dinamo Azari (Christian Philip Maxwell Farley) – muzyk, producent

- Alixander III (Alphonse Lanza III) – muzyk, producent

- Starving Yet Full (Cédric Gasaida) – wokalista

- Fritz Helder (Rodney Morgan) – wokalista

Azari & III