Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 36029, ID obiektu: 36134

Babybird

Babybird

Babybird

Wszystko o brytyjskiej formacji - bio, kariera, dyskografia, trasy koncertowe

Babybird

kraj: Wielka Brytania

gatunek: indie pop

Babybird był brytyjskim zespołem, który powstał w 1995 roku w Sheffield. Grupa w trakcie swojej kariery zajmowała się głównie tworzeniem muzyki niezależnej. Wokalista grupy Stephen Jones w przeszłości należał do eksperymentalnej formacji teatralnej o nazwie „Dogs in Honey”, ponadto zajmował się również pisarstwem. Jones dzięki swoim bogatym doświadczeniom artystycznym oraz wyjątkowej wizji muzycznej, wniósł do Babybird zupełnie nową perspektywę odnośnie samego pojęcia muzyki. Grupa zdobyła dużą popularność w latach 90-tych, doskonale wkomponowując się w oczekiwania muzyczne odbiorców. Na przestrzeni lat Babybird byli zaangażowani w wiele projektów, nie tylko muzycznych, gdzie poszerzali swoje kontakty artystyczne przy współpracy z różnymi czołowymi nazwiskami ze świata filmu oraz show biznesu.

Główny wokalista Stephen Jones odpowiedzialny jest za powstanie oraz początkowy sukces Babybird. Jego pisane oraz nagrywane w domu kawałki i dema stanowiły pierwszą kolekcję, z której powstał debiutancki album grupy „Born a Man”. Jones stworzył grupę w celu promowania swojej pracy. W 1996 roku zdobyli oni wystarczająco duże uznanie, by podpisać profesjonalny kontrakt z wytwórnią Echo Records.  Była ona odpowiedzialna za wydanie ich pierwszego singla w lipcu 1996 roku. Muzycy rozstali się z Echo Records w 2000 roku, po wydaniu swojego trzeciego solowego krążka, z powodu jego słabej sprzedaży. Niedługo potem ogłosili rozpad składu.

Po rozpadzie Jones kontynuował swoją pracę pisarską, tworząc fantastykę oraz wydając kawałki solowe. W 2005 roku grupa się reaktywowała, jednak doczesny skład uległ znacznym zmianom. Szeregi Babybird zasiliło trzech nowych członków, przy współpracy których we wrześniu 2006 roku na rynek trafił ich nowy album. W 2009 roku grupa udała się w intensywną trasę koncertową, by w 2013 roku rozpaść się ponownie.

W trakcie swojego istnienia muzycy angażowali się w wiele projektów z licznymi sławami. Jeden z ich teledysków do utworu „Unloveable” wyreżyserował  Johnny Deep.

Babybird to grupa, która szczególnie żywo zaakcentowała swoją obecność na międzynarodowej scenie muzycznej. Ich melodyczna, alternatywna wizja pozostawia po sobie ciekawe doznania, w których za każdym razem odnajduje się coś innego. Są to artyści, których twórczość z pewnością poszerzy każdemu słuchaczowi jego muzyczną perspektywę. Jeśli wcześniej nie miało się styczności z ich twórczością, to warto jak najszybciej zajrzeć do ich bogatej dyskografii.