Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bebo Best

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Bebo Best

kraj: Włochy

gatunek: electronic, lounge, chillout

Bebo Best, czyli inaczej Bebo Beldan to muzyk, producent oraz aranżer, który zdobył sobie zarówno europejskie, jak i międzynarodowe uznanie, dzięki oryginalnemu łączeniu elektroniki, jazzu oraz muzyki etnicznej. Te wyjątkowe miksy stanowią jego wizytówkę, która zapewniła mu udział przy nagraniu ponad 300 CD z takimi gwiazdami jak: David Torn, Gilberto Gil oraz współpracę u boku artystów jak między innymi: Jon Hassel, Michael Nyman, Wim Mertens, Nitin Sawhney, Trilok Gurtu, Sinead O' Connor, Mario Biondi, RuichI Sakamoto, Frank Zappa, Marisa Monte, Bebel Gilberto, Nicola Conte, Norah Jones i Fabrizio Bosso.

Twórczość Bebo ceniona jest w całym świecie show-biznesu. Jest on odpowiedzialny za stworzenie wielu soundtracków zarówno do produkcji muzycznych, telewizyjnych oraz teatralnych. Z jego ekspertyzy korzystali między innymi Woody Allen, Jane Campion oraz Carolyn Carlson. Elastyczność tego artysty pozwala mu na odnalezienie się praktycznie w każdej muzycznej rzeczywistości – jego utwory nadają się jednocześnie do klubowego tańca, jak i do uwznioślonego słuchania w przestrzeni teatralnej. Świadczy to nie tylko o niesamowitym kunszcie, ale przede wszystkim o wielopoziomowości jego wizji. Bebo widzi świat w nakładających się na siebie wzajemnie dźwiękach, gdzie każdą sytuację da się wyrazić za pomocą innej melodycznej kompilacji.

Bebo swoją karierę muzyczną zaczynał od studiów nad muzyką klasyczną. Swoją naukę poświęcił on głównie takim kompozytorom jak: E. Varese, J. Cage, S. Reich. T. Riley. W tym okresie rozpoczął on także pierwsze eksperymenty z łączeniem muzyki elektronicznej z etniczną.

Jego pierwszym wydanym dziełem była „Pangea” (obecnie niedostępna) wydana w 1987 roku. Od tamtego czasu Bebo uczestniczył przy stworzeniu ponad 300 krążków różnorodnych artystów z Europy, USA oraz Japonii.

Jego główne projekty muzyczne to Bebo Baldan, Tantra, Tantra Tribe, Magnetic 4, Bebo Best oraz the Super Lounge Orchestra.

Bebo w środowisku muzycznym znany jest, jako artysta o nieokreślonym stylu – ponieważ jest on w stanie zagrać praktycznie wszystko. Tworzył on niesamowite dzieła muzyczne w takich stylach jak: jazz, funk, blues, classical, contemporary classical, brasilian, salsa, house, pop, indian, afro, ethnic, chill-out, experimental oraz minimalizm. Ta różnorodność sprawia, że Bebo potrafi szybko odnaleźć się przy współpracy z każdym muzykiem. Nie dziwi zatem fakt, że jest on nieustannie angażowany do coraz to nowszych projektów, a z jego opinią liczą się największe światowe gwiazdy (np. David Bowie, Jan Garbarek, Don Cherry, David Sylvian).

Bebo Beldan zabierze każdego w niesamowitą muzyczną podróż. By lepiej docenić jego wyjątkowy kunszt warto zaznajomić się z wszystkimi jego muzycznymi projektami, z których każdy stanowi zupełnie inne spojrzenie na samo pojęcie muzyki. Jego melodyczna wizja pozostawia po sobie niezapomniane wrażenia oraz uczucie specyficznego niedosytu. Bebo to muzyk, którego utworów zwyczajnie nie ma się dość – obszerna dyskografia zapewnia tutaj długie godziny prawdziwej muzycznej uczty.