Belinda Carlisle

Belinda Carlisle

Belinda Carlisle

Amerykańska piosenkarka i aktorka.

Belinda Carlisle, czyli właściwie Belinda Jo Kurczeski Carlisle, urodzona 17 sierpnia 1958 roku w Kalifornii.
W 1977 rozpoczęła swoja karierę pod pseudonimem Dottie Danger w zespole The Germs. Dopiero kilka lat później w zespole punk-rockowym - The Go-Go’s jako wokalista została dostrzeżona w branży muzycznej.
W 1984 podjęła decyzje o karierze solowej i już w 1986 ukazuje się „Belinda”. Płytę promuje singiel „Mad About You”, który uplasował ja na trzynastym miejscu notowań Billboardu.
„Circle In The Sand”, „I Get Weak” i „Heaven Is A Place On Earth” to single, które w 1985 roku zapewniają płycie “Heaven On Earth” jeszcze większy sukces, niż w przypadku pierwszej.
„Runway Horses” w 1989 promowały single „Summer Rain” i „Leave A Light On”, a płyta okazała się kolejnym sukcesem Belindy.
W 1991 na rynku muzycznym ukazuje się „Live Your Life Be Free”, ta płyta jednak nie odnosi sukcesu jak poprzednie. Tak samo jest z płytą wydaną dwa lata później Rreal”.
Wówczas podjęto decyzję o reaktywacji The Go-Go’s i już po dwóch latach wspólnego grania, bo w 1996 Belinda znowu decyduję się na karierę solową.
Po kilku miesiącach ukazuje się płyta „A Woman & A Man”, która pozwoliła jej wrócić do czołówki muzycznej, a utwory z płyty "Into Deep" i " Always Braking My Heart" na Top 40 Uk.
W 1999 ukazała się ostatnia płyta Belindy „A Place On Earth – The Greatest Hits”.

oficjalna strona: www.belindacarlisle.tv