Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Belleruche

Belleruche fot. facebook.com/BellerucheUK

Belleruche

kraj: Wielka Brytania

gatunek: electronic

Belleruche było trzyosobową formacją wywodzącą się z Wielkiej Brytanii i grającą głównie połączenie soulu oraz elektroniki. W trakcie swojego istnienia związani byli z wytwórnią Tru Thoughts. Skład muzyczny tworzyli: Kathrin deBoer, Ricky Fabulous oraz Dj Modest. Grupa powstała w północnym Londynie w 2005 roku.

Przed podpisaniem kontraktu z Tru Thoughts grupa wydała kilka piosenek pod swoim własnym szyldem Hippoflex Recording Industries.

Po podjęciu współpracy z Tru Thoughts grupa wydała swój debiutancki album „Turntable Soul Music” wydany w lipcu 2007 roku, stając się jednocześnie najszybciej sprzedającym się debiutem w historii wytwórni. Belleruche z racji swojego wyjątkowego mieszanego stylu byli często zapraszani do udziału w jednych z czołowych festiwali muzycznych. Występowali oni między innymi na Jazz Festiwalu w Montrealu oraz na Glastonbury Festival. Występy te każdorazowo powiększały im rzesze zdeklarowanych fanów, dając inspirację oraz energię do dalszego szlifowania swojego unikalnego stylu gry.

W październiku 2008 roku do obiegu trafił ich drugi album studyjny zatytułowany „The Express” pierwszy singiel z nowej płyty „Anything You Want (Not That) został nagrodzony tytułem singla tygodnia w serwisie iTunes. „The Express” rozgrzewał również przez długi czas eter stacji radiowych, będąc cały czas zaliczany do dziennych audycji. W 2009 roku Belleruche zostali zaproszeni przez Marka Lamarra na live session, do audycji „God’s Jukebox” w studiu BBC Radio 2.

Trzeci album grupy noszący nazwę „270 Stories” został wydany w październiku 2010 roku. Spotkał się on z ciepłym odbiorem zarówno ze strony krytyków jak i rzesz fanów, dzięki czemu muzycy zdobyli dodatkową motywację do pracy nad następnymi projektami muzycznymi.

Na wiosnę 2011 roku pochodzący z 2008 roku kawałek Belleruche o nazwie „Northern Girls” został wykorzystany w reklamie Mercedesa, moment ten przypomniał szerszej publiczności o istnieniu Belleruche.

W październiku 2013 roku grupa ogłosiła koniec swojej działalności.