Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bernard Badie

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Bernard Badie

kraj: Niemcy

gatunek: dance

Bernard Badie to niemiecki disc jockey, który swoimi wyjątkowymi albumami oraz remixami, ubogaca Dj-ską scenę od końca lat 80-tych ubiegłego stulecia. Bernard potrafi szybko zjednywać sobie publiczność, hipnotyzując cały parkiet gdziekolwiek się pojawi. Jego wizytówką jest melodyczność, która zwyczajnie nie pozwala usiedzieć w miejscu. Bernard znany jest z umiejętności wypracowywania doskonałych relacji z publicznością – świetnie czyta on tłumy oraz ich potrzeby, dostarczając jedynie najlepszych muzycznych rozwiązań.

Jego kariera, jako Dj’a rozpoczęła się w 1986 roku w radiu WKKC 89.3 FM w Chicago, gdzie miksował on na żywo w trakcie swoich audycji, stając się rozpoznawalną eterową osobistością. Te doświadczenia przyniosły Badiemu szerokie rzesze zdeklarowanych fanów, które doceniały jego wyjątkowe poczucie humoru oraz umiejętności muzyczne.

Od 1990 roku Bernard znacznie poszerzył sferę swoich zainteresowań oraz wpływów, angażując się w wiele pobocznych projektów. Komponował, remixował oraz produkował dla chociażby takich wytwórni jak: Alleviated Records & Music, Cajual, Trax Records, Black Market, La Casa, Cyclo oraz Distance.

Jego umiejętności są szeroko cenione w całym muzycznym świecie, w związku z czym Bernard Badie często zapraszany jest do współpracy z różnorodnymi artystami przy produkcji ich albumów oraz singli. Wśród zaledwie niektórych można wymienić takich jak: Dajae, Johna Redmonda oraz Larry’ego Hearda.

Twórczość Badiego łączy w sobie najróżniejsze gatunki muzyczne od downtempo przez R&B, house, po deep soul. Każdy mix Bernarda to wyjątkowe doświadczenie muzyczne pozostawiające po sobie całą masę pozytywnych przeżyć. Jest to artysta, którego melodyczna wizja doskonale nadaje się zarówno na klubowe parkiety, jak i wolne kanapowe popołudnie.