Billie Eilish

Billie Eilish fot. facebook.com/billieeilish fot. by Jamie Luca

Billie Eilish

kraj: USA

gatunek: electropop

Billie Eilish to młoda amerykańska artystka electropop, która dopiero zaczyna swoją karierę muzyczną. Jej debiutanckie utwory „Fingers Crossed” oraz „Ocean Eyes” szybko sprawiły, że Billie znalazła się w centrum uwagi szerszej publiczności. Wyjątkowe umiejętności oraz młodzieńczy dynamizm, coraz szybciej zjednuje artystce stale powiększające się rzesze zdeklarowanych fanów, dając nowe możliwości do szlifowania jej unikalnych zdolności. Eilish dotarła do większej grupy odbiorców głównie dzięki serwisowi Spotify, gdy w kwietniu 2016 roku jej piosenka „Ocean Eyes” została wyświetlona ponad milion razy. Ten nagły skok w popularności zapewnił jej niezbędną siłę napędową do rozwoju kariery muzycznej. Mimo, że artystka zaistniała na scenie muzycznej stosunkowo niedawno, to coraz szybciej wspina się ona po melodycznej drabinie, zbierając materiał do nowych releasów oraz dopracowując swoją wizję muzyczną.

Billie nie ogranicza się do jednego stylu w swoich inspiracjach. Słucha ona muzyki tak jak wielu z nas ogląda filmy – kategoria nie ma znaczenia. Dzięki braku kategoryzacji na lepsze i gorsze warianty, jej muzyka nabiera zupełnie nowych perspektyw – które słychać w każdej nucie oraz zwrotce.

Billie zaczęła śpiewać w wieku 8 lat w Dziecięcym Chórze w Los Angeles. Mając 13 lat rozpoczęła swoją wielką przygodę jako solowa artystka. Jej wizja muzyczna oraz pomysły liryczne są wyjątkowo zróżnicowane. „Fingers Crossed” opowiada historię o apokalipsie zombie, z kolei „Ocean Eyes” (piosenka była wspierana między innymi przez Zane’a Lowe’a oraz Jadena Smitha) jest opowieścią o utraconej miłości. Umiejętności wokalne oraz zdolności do adaptacji Billie, znacznie wykraczają poza jej wiek wróżąc młodej artystce wielką karierę w przyszłości.