Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Justyna Dżbik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bing Ji Ling

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Bing Ji Ling

kraj: USA
gatunek: soul, R&B, Rock, roots rock

Quinn Lamont Luke to prawdziwe personalia nowojorskiego muzyka oraz producenta, znanego lepiej pod pseudonimem artystycznym Bing Ji Ling. Do tej pory Luke wydał 6 oryginalnych, solowych albumów, dużą ilość singli, remiksów oraz nagrań kolaboracyjnych z najróżniejszymi artystami. Bing Ji Ling jest byłym członkiem grupy muzycznej o nazwie Phenomenal Handclap Band, której wpływ daje się wyraźnie zauważyć w jego twórczości.

Jest to artysta dużego kalibru, który coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na światowej scenie muzycznej. Jego wkład ceniony jest przez największe gwiazdy muzyczne, o czym świadczy częste zapraszanie go do ich supportowania. W trakcie swojej kariery Bing Ji Ling miał okazję pojawiać się przed takimi sławami jak: Bryan Ferry, Franz Ferdinand, Simian Mobile Disco oraz Gossip. Jednocześnie pojawiał się on na czołowych światowych festiwalach muzycznych jak: Glastonbury Festival, Wireless Festival, Latitude Festival, Field Day Festival oraz BBK Live.

Bing Ji Ling to niejedyny projekt Luka. Jego poszukiwanie coraz to lepszych rozwiązań muzycznych oraz chęć eksperymentowania z dźwiękiem, pcha go do angażowania się w wiele pobocznych działań, których przejawem są wyjątkowe albumy.

Jako Incarnations Luke wespół ze swoimi dwoma przyjaciółmi Bartem Davenportem oraz Danielem Collasem, stworzyli nowy album w zaledwie 2 tygodnie, w zamkniętym studio nagraniowym w Hiszpanii dla Lovemonk Records.

Jako Coppa – duo składające się z Luka oraz Chrisa Veltri, stworzyli serię 12 singli.

Jako Q&A wziął się on z kolei za tworzenie instrumentalnego, psychodelicznego dance’u współpracując z Alexisem Georgopoulosem.

Bing Ji Ling to artysta, którego wszędzie jest pełno, który cały czas szuka nowych inspiracji i który dostarcza najwyższą jakość unikatowej muzyki swoim fanom. Jego twórczość jest prawdziwą przygodą, która każdorazowo zabiera słuchającego w odległe i odmienne miejsca. Koło jego dyskografii każdy fan muzyki poszukujący nowych, wyjątkowych doznań, nie powinien przechodzić obojętnie.