Bing Ji Ling

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Bing Ji Ling

kraj: USA
gatunek: soul, R&B, Rock, roots rock

Quinn Lamont Luke to prawdziwe personalia nowojorskiego muzyka oraz producenta, znanego lepiej pod pseudonimem artystycznym Bing Ji Ling. Do tej pory Luke wydał 6 oryginalnych, solowych albumów, dużą ilość singli, remiksów oraz nagrań kolaboracyjnych z najróżniejszymi artystami. Bing Ji Ling jest byłym członkiem grupy muzycznej o nazwie Phenomenal Handclap Band, której wpływ daje się wyraźnie zauważyć w jego twórczości.

Jest to artysta dużego kalibru, który coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na światowej scenie muzycznej. Jego wkład ceniony jest przez największe gwiazdy muzyczne, o czym świadczy częste zapraszanie go do ich supportowania. W trakcie swojej kariery Bing Ji Ling miał okazję pojawiać się przed takimi sławami jak: Bryan Ferry, Franz Ferdinand, Simian Mobile Disco oraz Gossip. Jednocześnie pojawiał się on na czołowych światowych festiwalach muzycznych jak: Glastonbury Festival, Wireless Festival, Latitude Festival, Field Day Festival oraz BBK Live.

Bing Ji Ling to niejedyny projekt Luka. Jego poszukiwanie coraz to lepszych rozwiązań muzycznych oraz chęć eksperymentowania z dźwiękiem, pcha go do angażowania się w wiele pobocznych działań, których przejawem są wyjątkowe albumy.

Jako Incarnations Luke wespół ze swoimi dwoma przyjaciółmi Bartem Davenportem oraz Danielem Collasem, stworzyli nowy album w zaledwie 2 tygodnie, w zamkniętym studio nagraniowym w Hiszpanii dla Lovemonk Records.

Jako Coppa – duo składające się z Luka oraz Chrisa Veltri, stworzyli serię 12 singli.

Jako Q&A wziął się on z kolei za tworzenie instrumentalnego, psychodelicznego dance’u współpracując z Alexisem Georgopoulosem.

Bing Ji Ling to artysta, którego wszędzie jest pełno, który cały czas szuka nowych inspiracji i który dostarcza najwyższą jakość unikatowej muzyki swoim fanom. Jego twórczość jest prawdziwą przygodą, która każdorazowo zabiera słuchającego w odległe i odmienne miejsca. Koło jego dyskografii każdy fan muzyki poszukujący nowych, wyjątkowych doznań, nie powinien przechodzić obojętnie.