Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Black Lodge

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Black Lodge

kraj: USA

gatunek: folk

Black Lodge Singers to amerykańska rdzenna grupa bębnowa prowadzona przez Kenny’ego Scabby Robe. Formacja składa się w dużej mierze z synów Kenny’ego. W trakcie swojej kariery muzycy wydali ponad 12 albumów pod szyldem wytwórni Canyon Records, w tym dwa albumy skierowane do dzieci. Black Lodge Singers to jedna z najbardziej respektowanych grup bębnowych tworzących w stylu pow-wow. Zapotrzebowanie na ich utwory od lat nie maleje – są oni rozchwytywani w całych Stanach Zjednoczonych oraz Kanadzie, dając wiele koncertów na żywo oraz zbierając materiał do nowych releasów.

Kenny stanowi swoisty autorytet w środowisku muzyków tworzących piosenki pow-wow. Jego dwóch synów John oraz Elgin dodają do wszystkich wydawanych utworów niepowtarzalny artyzm, dzięki swoim melodycznym głosom.

W 1994 roku Black Lodge Singers zostali finalistami na gali muzycznej Grammy w kategorii: Najlepszy Album Folkowy za „Ancestral Voices”.

2006 rok przyniósł im kolejną nominację do nagrody Grammy za album „More Kids Pow-Wow Songs”. Ich piosenki skierowane do dzieci sprawiają, że maluchy na całym świecie doskonale bawią się przy dźwięku tradycyjnych bębnów oraz oryginalnych melodycznych kompozycji. Do najpopularniejszych należą między innymi: „Mighty Mouse”, „Ask Your Mom for 50 Cents”, „Flintstones”, „Hakuna Matata” czy „Bunny Hop”.

Tradycyjne brzmienie bębnów jest hipnotyzujące dla słuchacza w każdym wieku, przynosząc całą masę niesamowitych melodycznych doznań. Black Lodge Singers doskonale wiedzą jak wykorzystać swoje korzenie do doskonałego trafienia w potrzeby muzyczne międzynarodowej publiczności. Ich twórczość przynosi zarówno zasłużone odprężenie w ciężkiej, zabieganej rzeczywistości, jak i niejako zmusza do chwili refleksji. Potężna dawka egzotycznej muzyki wyrastająca z jednej z najbardziej bogatych kultur na świecie to wizytówka Black Lodge Singers.