Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 35168, ID obiektu: 35308

Blood Orange

Blood Orange

Blood Orange

Wszystko o zespole Blood Orange - kariera, bio muzyków, single, płyty, trasy koncertowe, wyróżnienia

Blood Orange

kraj: Wielka Brytania

gatunek: R&B, elektroniczna

Blood Orange to jeden z projektów muzycznych, który prowadzi Devonte „Dev” Hynes (urodzony 23 grudnia 1985 roku) brytyjski wokalista, kompozytor, producent oraz autor tekstów. Hynes jest wyjątkowo jaskrawą osobistością w świecie muzycznym, poprzez angażowanie się w rozliczne projekty artystyczne. Blood Orange jest tylko jednym z nich. Wcześniej artysta występował pod pseudonimem Lightspeed Champion oraz był gitarzystą grupy Test Icicles. Jako Blood Orange, Hynes wydał dwa albumy.

Jego talent pisarski jest szeroko ceniony w środowisku muzycznym. Pisał on teksty oraz pomagał tworzyć dzieła liryczne takim gwiazdom jak: Solange Knowles, Sky Ferreira, FKA twigs, Florence and the Machine, Carly Rae Jepsen, Diana Vickers, The Chemical Brothers oraz Kylie Minogue. W 2007 roku zajął 49 miejsce w notowaniu najbardziej cool w środowisku rockowym, awansując na 20 lokatę rok później. Hynes urodził się w Londynie gdzie do 2007 roku mieszkał i pracował (między innymi z Test Icicles).

Hynes jest artystą wyjątkowo barwnym, o niesamowitym poczuciu humoru. W 2008 roku pojawił się, wspierany przez cały zespół, na NME 2008 Awards w cosplayu z gwiezdnych wojen (księżniczka Leia grała na perkusji) – których Hynes jest dużym fanem. Jego wystąpienie zrobiło prawdziwą furorę, zjednując mu dodatkowych fanów. Jest to tylko jeden z wielu muzycznych wyskoków artysty. Umiejętność doskonałego odnalezienia się praktycznie w każdym środowisku oraz zapewnianie swoim odbiorcom dostępu do prawdziwie unikatowej muzyki, czyni z niego oraz jego projektów „chodliwy” towar, którym zachwycają się szerokie rzesze na całym świecie. Hynes w trakcie trwania swojej kariery pojawiał się na czołowych światowych festiwalach muzycznych jak: SXSW (2008), Glastonbury (2008), Pukkelpop (2008), Latitude (2009).

Po dwóch latach intensywnego koncertowania doznał poważnego urazu gardła, na które musiał przejść rozległy zabieg chirurgiczny. Ponowne stanięcie na nogi i powrócenie do  formy, zajęło mu prawie 2,5 roku. W tym czasie powstrzymywał się od wielkich koncertów, pojawiając się okazjonalnie jak np. w 2009 roku na Carling Festival.

Hynes zaczął występować, jako Blood Orange w 2011 roku. Ten projekt muzyczny Deva koncentrował się przede wszystkim na stylu łączącym R&B z muzyką elektroniczną. Większość występów Hynesa, jako Blood Orange miała miejsce w Londynie oraz Nowym Jorku. Co ciekawe całe zaplecze artystyczne stanowiły 3 elementy: Hynes, gitara i laptop – nie było tutaj wcześniejszych nagrań, każdy show odbywał się na żywo.

Debiutancki singiel Blood Orange pod tytułem „Dinner” został wydany w styczniu 2011 roku, nakładem Terrible Records. Po bardzo dobrej reakcji ze strony publiczności oraz krytyków, szybko posypały się następne dzieła jak album „Coastal Grooves” (2011).

W listopadzie 2013 roku pojawił się nowy album Blood Orange zatytułowany „Cupid Deluxe” pojawiła się na nim cała śmietanka artystyczna jak: David Longstreth (Dirty Projectors), Caroline Polachek (Chairlift), Samantha Urbani (Friends), Clams Casino, Despot, Adam Bainbridge (Kindness), Skepta oraz wielu innych. Album promowały trzy single: "Chamakay", "You're Not Good Enough" oraz "Uncle ACE"

W 2016 światło dzienne ujrzał album Blood Orange „Freetown Sound”.

Dyskografia Blood Orange:

• Coastal Grooves (2011)

• Cupid Deluxe (2013)

• Freetown Sound (2016)

Blood Orange