Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 35175, ID obiektu: 35315

Bo Saris

Bo Saris

Bo Saris

Wszystko o wokaliście Borisie Titulaerze - Bo Saris - bio, kariera, dyskografia, wyróżnienia, ciekawostki.

Bo Saris

kraj: Holandia

gatunek: pop

Bo Saris to pseudonim Borisa Titulaera (urodzonego 3 października 1980 roku w Venlo). Titulaer to znany holenderski wokalista, który w swoim stylu szeroko łączy muzykę z pogranicza popu, funku, jazzu oraz neo soulu. W przeszłości Saris współpracował, jako wokalista z zespołem Sofuja. Zwyciężył on również w drugiej edycji holenderskiego programu „Idol” w 2003 roku.  

Bo od najmłodszych lat miał szeroki kontakt z muzyką, jego ojciec był znanym muzykiem jazzowym i zaszczepił w maluchu, miłość do wyrażania siebie poprzez śpiew i grę instrumentalną. Możliwości obserwowania ojca podczas koncertów oraz śledzenia reakcji publiczności, pozwoliły młodemu Sarisowi na dookreślenie swojej przyszłej ścieżki kariery. Muzyka stała się dla niego celem samym w sobie, a nie tylko konstruktywnym hobby.

Krytycy muzyczni oraz szersza publiczność określają styl Sarisa głównie, jako połączenie jazzu i funku, jednak artysta nie stroni również od innych motywów jak naleciałości neo soulowe, które niekiedy wplata do swoich dzieł. W efekcie słuchający otrzymują wyjątkowo zróżnicowane utwory muzyczne, które bardzo silnie oddziałują na zmysły. Wykonania Bo to prawdziwa przygoda muzyczna, zabierająca odbiorcę w odległe chilloutowe miejsca, z których zwyczajnie nie chce powracać.

Jak przyznaje sam Titulaer źródłem inspiracji dla tworzonych przez siebie głębokich dzieł muzycznych jest twórczość takich artystów jak: Otis Redding, Al Green, Stevie Wonder, Prince, Donny Hathaway, Curtis Mayfield i Marvin Gaye.

Kariera.

Początek kariery Bo przypada na rok 2001, kiedy to rozpoczął współpracę z zespołem Sofuja. Nazwa stanowi akronim połączenia stylów muzycznych jakie wykonywała grupa w swoich utworach – Soul, Funk, Jazz. Formacja doczekała się jedynie jednego albumu, koncertując głównie w niewielkich lokalach oraz halach na terenie Hiszpanii oraz w Niemczech. Wystąpili oni w 48 konkursie Eurowizji jednak nie wyszli za półfinał. Niedługo potem Bo zakończył współpracę z Sofuja i skupił się na rozwoju kariery solowej.

W 2003 roku Bo wziął udział w drugiej edycji „Idola”, którą wygrał. Jego zwycięstwo zapewniło mu rozgłos oraz stabilny przypływ nowych fanów. Saris sam przyznaje, że zgłosił się do programu, ponieważ był on dla niego doskonałym sposobem na pokazanie szerszej publiczności swojej wizji muzycznej. Niedługo po zakończeniu emisji „Idola” Bo Saris wydał swój debiutancki singiel zatytułowany „When You Think Of Me”, na kolejny „M.S.G.” (kolejny akronim do, których Saris ma zacięcie „My Special Girlfriend) nie trzeba było długo czekać. Oba single promowały jego pierwszy solowy album noszący tytuł „Rely on Me”.

Na kolejny album Bo trzeba było czekać 4 lata. W 2007 światło dzienne ujrzała jego druga płyta nosząca tytuł „Holy Pleasure”, która była promowana przez singiel „Within My Hands”. Po sukcesie dwóch poprzednich krążków, Titulaer zdecydował się na przerwanie dalszej współpracy z wytwórnią Sony Music i stworzył swój własny label Bo-Rush.

2009 przyniósł kolejny album – „Live My Life” oraz pierwszy krążek koncertowy pod tytułem „Live MY Life Live”.

Bo Saris, jako persona artystyczna został powołany do życia dopiero na przełomie 2012 i 2013 roku, po przeprowadzce artysty do Londynu oraz podpisaniu nowego kontraktu z Universal Music.  Pierwszy album wydany pod pseudonimem Bo Saris – „Gold” ujrzał świat w kwietniu 2014 roku. Płyta bardzo szybko zdobyła pozytywne recenzje od krytyków oraz uwagę publiczności. Po jej wydaniu muzyk ruszył w europejską trasę promując zarówno swoje wydawnictwo jak i nową personę. Kilka razy Bo zawitał do Polski, występując w Warszawie w klubie Syreni Śpiew, oraz w Muzycznym Studiu Programu III Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej. Pojawił się również w trakcie nocy sylwestrowej we Wrocławiu, organizowanej przez Program Drugi Telewizji Polskiej.

Bo Saris