Boddhi Satva

Boddhi Satva fot. www.last.fm

Boddhi Satva

kraj: Republika Środkowoafrykańska

gatunek: dance

Boddhi Satva to afrykański muzyk, który na początku swojej kariery obiecał, że swoim wyjątkowym stylem muzycznym zapisze się w historii oraz wyraźnie zaznaczy swoje miejsce na międzynarodowej scenie muzycznej. Jego twórczość oraz poszukiwanie, coraz to lepszych możliwości, do wyrażania swoich muzycznych pomysłów, zaprowadziła go praktycznie w każdy zakątek kuli ziemskiej. Jego dance, to niespotykany dance, który przykuł oraz nadal przykuwa uwagę wielu czołowych wytwórni, jak i największych nazwisk muzycznych.

Twórczość Boddhiego to połączenia egzotycznych rytmów, głębokich przekazów lirycznych oraz naleciałości soulowych. Efektem jest wyjątkowa mieszanka, której się nie słucha, ale czynnie przeżywa. Każdym swoim kawałkiem muzycznym, Boddhi Satva zabiera publiczność w lepszy muzyczny świat, który oferuje niezapomniane uniesienia. Jego twórczość stanowi doskonałe dopełnienie codziennej rzeczywistości muzycznej dla każdego, bez względu na preferencje muzyczne. Satva to artysta, do którego co rusz się powraca i odnajduje w jego twórczości nowe perspektywy, głębię oraz zwyczajnie czystą, niczym nieskrępowaną przyjemność płynącą z muzyki.

W trakcie swojej kariery współpracował on z takimi wytwórniami, jak Osunlade’s Yoruba Records, Bob Sinclar’s Yellow Productions, Dixon & Âme's Innervisions, Martin Iveson's Atjazz Record Company oraz Luciano's Cadenza Records. To tylko wybrane wytwórnie, które doceniły kunszt muzyczny Boddhiego, dając szerokiemu światu możliwość uczestnictwa w wyjątkowej muzycznej przygodzie, poprzez produkcję jego utworów. Boddhi Satva posiada na swoim koncie również fenomenalną ilość kompilacji jak: Defected Records, Soul Candi, Ministry of Sound, oraz Wargram.
Patrząc na tak szerokie rozwarstwienie widać od razu, że Satva jest artystą wielopoziomowym, który swoją twórczością wyraża wiele gatunków muzycznych. Nie da się go zaszufladkować, ani ograniczyć muzycznie.

Dzięki temu utwory Boddhiego doskonale wpasowują się w stale rosnące, zróżnicowane potrzeby, nowoczesnej publiczności.
Boddhi to człowiek o wielu obliczach. Jest on nie tylko fenomenalnym producentem oraz rozchwytywanym Dj’em. Posiada własny label – Offering Recordings za pomocą, którego pomaga kształtować kariery muzyczne niezliczonej liczbie artystów na całym świecie. W swoich działaniach na pierwszym miejscu zawsze stawia na jakość.
W marcu 2012 roku Boddhi wydał swój debiutancki album zatytułowany „Invocation”, który przyjął się bardzo pozytywnie w środowisku muzycznym. Satva jest artystą pozostającym w ciągłym ruchu. Jego poszukiwanie perfekcji muzycznej, zabiera go nieustannie w podróże po Stanach Zjednoczonych, Południowej Afryce, imprezowe plaże Hiszpanii oraz wysokiej klasy dzielnice w Wielkiej Brytanii.  

Z każdy swoim wystąpieniem Boddhi Satva powiększa legiony zdeklarowanych muzycznych fanów. Jego twórczość zmienia nie tylko sposób interpretacji muzyki dance, ale przede wszystkim sposób jej przeżywania.