Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Bonobo

Bonobo fot. Wikimedia Commons

Bonobo

kraj: USA

gatunek: elektronika

Bonobo to pseudonim Simona Greena (urodzonego 30 marca 1976 roku w Brighton) angielskiego producenta, Dj’a, kompozytora oraz muzyka tworzącego w takich stylach jak: electronica, trip hop, acid jazz, chillwave oraz downtempo. Green dzięki swojemu pełnemu zdeklarowaniu na tworzenie unikalnego przekazu muzycznego, jest artystą wyjątkowo cenionym, zarówno przez liczne rzesze fanów, jak i międzynarodowych krytyków. Swój pierwszy debiutancki album wydał mając zaledwie 18 lat.

Krążek „Animal Magic” trafił do obiegu nakładem wytwórni Tru Thoughts w 2000 roku. Cały album został wyprodukowany przez Greena, stanowiąc jego muzyczne dziecko. Po ukazaniu się albumu na rynku, popularność artysty wystrzeliła jak rakieta. Bardzo szybko stał się on rozpoznawalny na międzynarodowej scenie muzycznej.  Światowe media muzyczne uznały album „Animal Magic” za doskonały, chrzcząc Simona Greena przydomkiem „nowego pioniera downtempo”.

W 2001 roku Green zmienił wytwórnię na Ninja Tune (chociaż w 2002 roku nakładem TruThoughts ukazał się jeszcze jego album remixów). W 2006 roku światło dzienne ujrzał jego kolejny album zatytułowany „Days to Come”, promowany przez nowy singiel „Nightlite”.

W 2013 roku Bonobo wydał kolejny album pod tytułem „Nort Borders”. Krążek promował darmowy singiel „Cirrus”. W ramach promocji nowej płyty, Bonobo pojawił się między innymi w Polsce z serią koncertów, które odbyły się w dniach 14 – 16 czerwca 2013 w Warszawie, Krakowie oraz Poznaniu.

Bonobo przy realizowaniu swojej wizji muzycznej, unikalnie łączy ciężkie basowe brzmienia oraz muzykę perkusyjną, w efekcie czego jego utwory przepełnione są specyficzną muzyczną głębią, trafiającą prosto do duszy odbiorcy.