Boozoo Bajou

Boozoo Bajou fot. www.discogs.com

Boozoo Bajou

kraj: Niemcy

gatunek: down-tempo, dub

Boozoo Bajou to niemiecki duet downbeatowy, który tworzą Florian Seyberth oraz Peter Heider. Bajou znani są głównie z łączenia w swojej muzyce takich stylów jak reggae, dub, cajun music, folk, jazz oraz pop.

Na szerszej scenie muzycznej zaistnieli w 1998 roku, dzięki wytwórni Stereo Deluxe. Ich pierwszy singiel wydany w tym okresie zatytułowany „Night Over Manaus”, został wyjątkowo ciepło przyjęty przez publiczność, za swoje egzotyczne brzmienie. W niedługim czasie singiel przykuł uwagę Richarda Dorfmeistera, który wynajął muzyków do zremixowania kawałku „Chocalate Elvis” – piosenki pochodzące z projektu Dorfmeistera oraz Ruperta Hubera, o nazwie Tosca.

W tym samym roku Bajou wybili się ze swoim nowym singlem „Under My Sensi”, który stał się najczęściej wybieranym chill-outowym kawałkiem. W 2001 roku wszedł on w skład, ich debiutanckiego albumu „Satta”. W czasie swojej kariery Boozoo Bajou współpracowali z takimi sławami jak: Groove Armada, Burnt Friedman, Gregory Isaacs, Paul Weller, John Lee Hooker, Mousse T, Tony Joe White, U-Brown, Joe Dukie, Juke Joint, Neil Young, Joni Mitchell, czy Jackson Browne.

Sfera wpływów muzycznych Bajou, z roku na rok sięga coraz dalej. Duo angażuje się w liczne poboczne projekty artystyczne, cały czas rozwijając swoją unikalną dyskografię. Ich muzyka stanowi świetną odskocznie dla wszystkich, poszukujących czegoś nowego u zespołów łączących ze sobą rozmaite style gry oraz inspiracje muzyczne. Wizja oferowana przez Boozoo Bajou jest wyjątkowo apelacyjna. Jej unikalność sprawia, że każdy melodyczny kawałek jest intensywnie przeżywany przez słuchającego, pozostawiając po sobie pewne uczucie niedosytu. Do utworów Bajou nieustannie się powraca, każdorazowo wynosząc z nich więcej i więcej.