Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Marcin Wojciechowski
Hubert Radzikowski
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Breakbot

Breakbot fot. Wikimedia Commons

Breakbot

kraj: Francja

gatunek: elektronika

Thibaut Berland (urodzony 5 października 1981 roku) znany lepiej pod swoim scenicznych pseudonimem Breakbot, to francuski producent muzyczny oraz rozpoznawalny DJ, współpracujący od maja 2009 roku z Ed Banger Records.

Berland ukończył grafikę komputerową na uczelni Supinfocom, co w przyszłości pozwoliło mu, na wyreżyserowanie krótkiego filmu pod tytułem „Overtime” (przy produkcji pomagali Oury Atlan oraz Daen Ferrie). Film wygrał Międzynarodowy Festiwal Animacji w Ottawie, zdobywając nagrodę w kategorii „Best Graduate Film” w 2005 roku oraz Internationales Trickflmfestival Stuttgart, zdobywając nagrodę w kategorii „Young Animation Award w 2006 roku. Jednak pasją Breakbota zawsze pozostawała muzyka.

Głównymi sferami zainteresowania artysty, przy tworzeniu swoich unikalnych kawałków muzycznych są: french house, electro house, disco house, nu-disco, electro-funk, boogie oraz synthpop. Jak widać jest to dość szeroka sfera zainteresowań, dzięki czemu artysta potrafi razem ze swoimi dziełami muzycznymi, doskonale wstrzelić się w stale rosnące oczekiwania nowoczesnych odbiorców. Jego muzykę intensywnie się przeżywa, za każdym razem odnajdując w niej coś nowego. Jest ona jednocześnie porywająca, a jednocześnie  potrafi swoją głębią nagle zatrzymać człowieka w miejscu i zmusić go do zadania sobie prostego pytania -  „co dalej?”.

Breakbot jest rozpoznawalny w środowisku muzycznym głównie dzięki swoim wysokiej klasy, unikalnym remiksom – niektóre jak „Baby I am Yours” stały się hitem MTV Pulse we Francji. Chociaż Berland głównie skupia się na występowaniu we Francji, to posiada on bardzo duże rzesze fanów na całym świecie. Jego wizja muzyczna raz dwa pokonuje granice państw i strefy czasowe, niosąc wszędzie wyjątkowe uniesienia.