Brigitte

Brigitte fot. facebook.com/brigittemusic

Brigitte

kraj: Francja

gatunek: indie pop

Brigitte to francuskie duo muzyczne grające unikalny indie folk. Grupa powstała w 2008 roku w Paryżu, z inicjatywy Sylvi Hoarau oraz Aureli Saada. Artystki kilka lat później (2011) zadebiutowały swoim pierwszym studyjnym albumem „Et vous, tu m'aimes?”. Album zyskał sobie duże uznanie zarówno we Francji (w której szybko zdobył status platyny), jak i w Stanach Zjednoczonych. W obydwu tych krajach sprzedawany jest za pośrednictwem serwisu iTunes Store.

Brigitte utożsamiane są głównie z wykonywaniem indie folku, jednak ich eksperymenty muzyczne nie zakańczają się jedynie na tym stylu. Artystki przy tworzeniu swoich utworów szeroko czerpią oraz eksperymentują z indie popem oraz neo soulem.

Nazwa Brigitte została zainspirowana „dawnymi” słynnymi Brigittami, jak np. Brigitte Bardot. Artystki w wywiadzie przyznały, że Brigitte to dla nich jasny wyraz stylu retro, z którym się utożsamiają. Brigitte to Francja – słowo to oznacza kobietę.

Artystki z Brigitte często określane są, jako comeback ery dzieci kwiatów, ze swoimi autentycznym nowoczesnym lekko hippisowskim stylem. Duo jest wręcz rozchwytywane na całym świecie. Po gigantycznym sukcesie swojego pierwszego albumu, artystki intensywnie występowały przez okres prawie dwóch lat – zarówno we Francji jak i zagranicą, dając przeszło 200 różnorodnych koncertów! Kolejny album Brigitte „À Bouche Que Veux-Tu”, pojawił się w sprzedaży pod koniec 2014 roku wydanym przez ich własny label B.Records.

Twórczość Brigitte to niesamowita muzyczna przygoda, łącząca ze sobą tradycyjne style muzyczne z nowoczesnymi naleciałościami. Całość daje efekt trafiający wprost do duszy słuchającego, przynosząc mu niezapomniane wrażenia muzyczne. Wyjątkowy styl, barwa głosu oraz otoczka instrumentalna sprawia, że do utworów Brigitte nieustannie się powraca. Jest to niewątpliwa gratka dla wszystkich fanów muzyki lekko eksperymentalnej, którzy poszukują nowych, wysokiej jakości dodatków do swojej codziennej dyskografii.