Britney Spears

Britney Spears

Britney Spears

Księżniczka popu, Britney Spears Jest jedną z najlepiej sprzedających się artystów na świecie ostatnich lat.

Księżniczka popu, Britney Spears Jest jedną z najlepiej sprzedających się artystów na świecie ostatnich lat.

Debiutancki krążek Britney  'Baby One More Time' pokrył się aż 14krotnie platyną. Do chwili obecnej sprzedała ona ponad 83 miliony płyt. Jej kariera podobnie jak innych gwiazd rozpoczęła się od eliminacji do popularnego programu muzycznego dla dzieci – Klubu Myszki Miki. Mimo, iż się nie dostała do programu, jeden z jurorów pomógł by mała Britney dostała się do broadwayowskiej szkoły tańca. Dzięki temu zdobyła rolę w przedstawieniu zatytułowanym ‘Ruthless’. Kilka lat później producent muzyczny Eric Foster White, który współpracował z takim gwiazdami jak Whitney Houston czy Hi-Five, pomógł jej wznieść się na szczyt. Jej pierwszy singiel ‘Baby One More Time’ zwrócił uwagę milionów osób, a teledysk zajmował przez kilka tygodni pierwsze miejsca na listach przebojów. W ten sposób w 1999 roku ukazał się jej debiutancki album o tej samej nazwie co pierwszy singiel. Krążek zyskał status diamentowej płyty w Stanach Zjednoczonych, a sprzedał się w ponad dwudziestu ośmiu milionach egzemplarzy.

Jej kolejny album ‘Oops I Did It Again’ ukazał się w roku 2000. Tak jak poprzedni krążek, zadebiutował na pierwszym miejscu listy tak zwanej ‘Billboard 200’ sprzedając się w samych Stanach Zjednoczonych w nakładzie 10 milionów. Okupował listy przebojów w Kanadzie, Japonii, Francji, Niemczech, Szwecji i piętnastu innych krajach na świecie.

Rok później w jej następnej płycie ‘Britney’ pojawiły się utwory z gatunku r&b, który różniły się od dotychczasowych piosenek. Singlem promującym album został utwór ‘I’m a Slave 4 You’ z odważnym teledyskiem. Dzięki wysokiej sprzedaży albumu, artystka jako pierwsza w historii osiągnęła sukces trzech albumów, które utrzymywały się na pierwszym miejscu listy ‘Billboard 200’. W tym samym czasie zagrała główną rolę w filmie młodzieżowym ‘Crossroads – Dogonić Marzenia’.

Jej czwarty album ‘In The Zone’ wydany w listopadzie 2003 roku, promował singiel „Me Against The Music” nagrany wspólnie z Madonną. Utwór z tej samej płyty ‘Toxic’ zdobył nagrodę Grammy. Jej kolejny albumy to: ‘Greatest Hits: My Prerogative’, który zawiera zbiór największych przebojów artystki, ‘Blackout’ i ‘Circus’ wydany w dwudzieste siódme urodziny wokalistki. Od marca 2009 roku artystka wyruszyła w trasę koncertową promującą najnowszy album  "Circus".

Album Femme Fatale miał swoją premierę 29 marca 2011 roku. Zdobył on szczyt listy sprzedaży w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Australii oraz znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepiej sprzedających się albumów w pozostałych krajach, z wyjątkiem Polski, gdzie został sklasyfikowany na 17 miejscu OLiS.

W kwietniu tego samego roku Britney nagrała wraz z Rihanną remix piosenki S&M, który zdobył szczyt listy Billboard Hot 100, będąc tym samym piątym "numerem jeden" artystki w Stanach Zjednoczonych. W maju został wydany drugi singel z albumu Femme Fatale - "Till the World Ends". Został on sklasyfikowany na 3 miejscu listy Billboard Hot 100. Utwór w ciągu tygodnia został odtworzony na stronie Billboard ponad 87 milionów razy, ustanawiając rekord liczby odtworzeń w całej 12-letniej karierze piosenkarki. W czerwcu miał swoją premierę trzeci singel z albumu - "I Wanna Go".

20 listopada miał premierę singel will.i.am'a Scream & Shout, w którym gościnnie wystąpiła Britney. Piosenka zajęła miejsce pierwsze na listach przebojów w Kanadzie, Niemczech i Wielkiej Brytanii. Pod koniec stycznia 2013 pojawił się oficjalny remix z Lil Wayne'm, Waka Flocka Flame, Hit-Boy'em i Diddy'm.