Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Button Hackers

Button Hackers fot. facebook.com/ButtonHackers

Button Hackers

kraj: Polska

gatunek: smooth jazz, blues

Button Hackers to polska grupa muzyczna utworzona z inicjatywy Pawła Steczka (grającego na instrumentach klawiszowych) oraz Marcina Jajkiewicza (odpowiadającego za partie wokalne).

Swoją twórczością muzycy prezentują ciekawe połączenie smooth jazzu, chilloutu oraz funky, a wszystko to w lekko improwizowanej otoczce. Ich styl z roku na rok apeluje, do coraz większej liczby odbiorców, oczekujących od muzyki nie tylko melodyczności, ale przede wszystkim sposobu, na podrażnienie tych najbardziej wrażliwych w duszy strun.

W 2006 roku muzycy wygrali konkurs na przebój lata, w trakcie festiwalu Jedynki w Sopocie. Sukces ten pozwolił im na wzięcie udziału, w edycji międzynarodowej konkursu, gdzie odnieśli już światowy sukces zajmując (dzięki głosom jury oraz publiczności) drugą lokatę.

Rok później, 3 lutego 2007 roku Button Hackers wzięli udział w specjalnym koncercie Piosenka Dla Europy 2007 – która stanowiła preselekcje do nowej edycji Konkursu Piosenki Eurowizji.

Grupa istnieje na polskiej scenie muzycznej od końca 2004 roku. Artyści dzięki swojemu pełnemu zdeklarowaniu na poszukiwanie jedynie najlepszego brzmienia i ofiarowanie swoim odbiorcom dostępu do prawdziwie muzykalnych utworów, ciężko pracowali nad dotarciem swojego stylu oraz unikalnego brzmienia. Współpracowali oni między innymi z Tomem Coyne, podczas prac nad swoim krążkiem „First Time”. Coyne znany jest na całym świecie, dzięki swojej współpracy z takimi gwiazdami jak Madonna, Britney Spears, Michaelem Jacksonem oraz Beyonce. Muzycy z Button Hackers bardzo skorzystali na jego wiedzy oraz doświadczeniach, zyskując nową perspektywę i świeżą siłę do dalszej pracy.

Twórczość Button Hackers to wartościowy dodatek do każdej domowej dyskografii. Ich piosenki bez wątpienia zapewnią wiele chwil prawdziwego uniesienia muzycznego, do których niejednokrotnie będzie się powracać. Świeżość przekazu oraz unikalna perspektywa, czyni z Button Hackers doskonałe rozwinięcie dla każdego fana mieszanek jazzowych, wzbogaconych o solidną dawkę chilloutu. Ich albumy oraz single, to wyjątkowa muzyczna przygoda, zabierająca każdego słuchającego w niesamowitą muzyczną podróż, z której zwyczajnie nie chce się wracać.