Can 7

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Can 7

kraj: Turcja

gatunek:  muzyka elektroniczna

Can 7 to nazwa projektu, za którą kryje się Levent Canseven (urodzony w 1964 w Turcji) doświadczony DJ, producent oraz remixer. Canseven jak sam opowiada w licznych wywiadach „urodził się muzykiem”, a muzykę zgłębiał i kultywował przez całe swoje życie. Jego kariera muzyczna oraz doświadczenia są najlepszym potwierdzeniem tego twierdzenia. W młodości intensywnie studiował muzykę, opanował też płynną grę na kilku instrumentach jak: bass, gitara, klawisze oraz perkusja. Dzięki temu jest on często nazywany przez swoich fanów, jak i międzynarodowych krytyków „prawdziwym muzykiem”. To wszechstronne wykształcenie muzyczne jest jednym z głównych powodów, dzięki któremu muzyka Can 7 jest tak wielowymiarowa i potrafiąca swoją jakością, przemówić praktycznie do każdego.

Levent jest właścicielem profesjonalnego studia nagraniowego oraz wytwórni muzycznej TPA Productions, która pozwala mu na realizowanie swoich śmiałych tworów muzycznych, potrafiących niejednokrotnie wywołać niemałe zamieszanie w środowisku.  W swojej twórczości Levent oferuje wyjątkową mieszankę wielu latynoskich stylów, wzbogaconych o solidną dawkę housowych bitów oraz muzycznych jazzowych uniesień. Jest to mix, od którego wyjątkowo ciężko jest się oderwać. Canseven dzięki swojej unikalnej wizji muzycznej stworzył prawdziwie niepowtarzalny muzyczny brand, który z roku na rok fascynuje coraz szersze rzesze odbiorców na całym świecie – zarówno Dj’ów jak i stałych bywalców klubów.

Dzięki swojemu pełnemu zdeklarowaniu na kwestie muzyczne, Levent Canseven doskonale wpisuje się w potrzeby współczesnej, nowocześnie zorientowanej publiczności, zapewniając jej dostęp do unikalnej wizji muzycznej, która błyskawicznie dopełnia ich domową dyskografię. Najlepszym wyrazem wyjątkowego stylu Can 7 są kawałki „Windjammer” oraz „Crusin” – perfekcyjnie streszczające olbrzymią ilość idei, które muzyk pragnie przekazać szerszej publiczności.

Levent nie tworzy jednak tylko solowych dzieł. Na co dzień pomaga on wielu czołowym gwiazdom światowego formatu, w remixowaniu ich najbardziej znamienitych kawałków. Do tej pory Canseven współpracował chociażby z takimi sławami jak: Moloko, Sonique, Ofra Haza, Randy Crawford, Levitation, czy Ricky Martin.

Dzięki swojej pracy Levent ustabilizował pozycję Can 7 na międzynarodowych parkietach.

Solidny background muzyczny, wyjątkowy talent oraz spora dawka eklektyzmu sprawiają, że każdy twór muzyczny Can 7 to coś prawdziwie wyjątkowego, wartego przetestowania przez każdego szukającego szczególnych uniesień słuchacza.