Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Cantoma

Cantoma fot. facebook.com/cantoma/

Cantoma

kraj: Wielka Brytania

gatunek: electronic

Cantoma jest muzycznym solowym projektem londyńskiego Dj’a, kompozytora oraz producenta muzycznego Phila Misona. Mison rozpoznawalny jest na międzynarodowej scenie muzycznej, dzięki swoim unikatowym dziełom, które łączą szeroko pojęte style elektroniki. Jego kompozycje określane są, jako unikalne, egzotyczne oraz przenikające, aż do głębi. Swoją karierę muzyczną jako Dj rozpoczął w 1991 roku w londyńskim Milk Bar, gdzie stanowił rozgrzewający suport przed występami innych artystów. Wśród wykonawców, którzy byli główną inspiracją dla jego twórczości oraz utarcia się unikalnego stylu muzycznego, wymienić można chociażby Jose Padilla, który bardzo mu pomógł w trakcie dwuletniej działalności Milsa, w Cafe Del Mar na Ibizie.

Rozległa wiedza Misona na temat muzyki chilloutowej pozwoliła mu, na wydanie w 1995 roku swojej pierwszej kompilacji zatytułowanej „Original Chill”. Była to bezbitowa, mieszanka elektroniki, która stanowiła swoisty punkt zwrotny nie tylko w samej karierze Milsa, ale przede wszystkim w muzyce chilloutowej, jako takiej. Nowa perspektywa szybko się przyjęła, a artyści na całym świecie zaczęli eksperymentować z koncepcją opracowaną przez Phila.

Phil Mison jest artystą wyjątkowo dynamicznym, nieustannie angażującym się w liczne projekty artystyczne. Jego pełne zdeklarowanie na dawanie swoim fanom dostępu jedynie do najlepszej i najbardziej przenikającej muzyki sprawia, że nie może on usiedzieć na miejscu. Jego produkcje oraz koncerty zabierają go nieustannie, w najrozmaitsze miejsca na całym globie. Zdobywa on tam nowe kontakty i koncertuje u boku jednych z najbardziej rozpoznawalnych nazwisk z branży muzycznej takich jak: Pete Herbert, Ray Mang, Justin Robertson, Jamie Tiller (music for memory), Velvet Season’s Gerry Rooney, Paul Mudd, Moonboots, Faze Action, Max Essa i balearic legends Nancy Noise oraz Leo Mas.

Do jego regularnych spotów, gdzie prezentuje on swoje wyjątkowe remixy oraz inne unikalne kompozycje, należą sunset beach w Nowym Yorku, imprezy na łodzi Claremont 56 w trakcie Love International w Chorwacji, Apple flower festiwal w Danii, czy sunset sessions we Włoszech

Regularnie prowadzi też noce muzyczne w londyńskim Brilliant Cornes. Jego najnowszy album zatytułowany „Just Landed”, zebrał sobie wyjątkowo pochlebne opinie ze strony międzynarodowych krytyków, zjednując Misonowi nowych zdeklarowanych fanów. Ten unikatowy muzyk nie odchodzi w zapomnienie, lecz jest stale obecny w świadomości słuchaczy, którzy ciągle czekają na jego nowe kreacje.