Carlos Santana

Carlos Santana

Carlos Santana

Carlos Santana uznawany jest za jednego z najwybitniejszych gitarzystów rockowych.

Carlos Santana, urodzony 20 lipca 1947 roku w Meksyku, uznawany jest za jednego z najwybitniejszych gitarzystów rockowych.

Będąc dzieckiem Santana występował w zespole swojego ojca, grając na skrzypcach. Szybko jednak przerzucił się ze skrzypiec na gitarę, pod wpływem bluesa. Gdy wraz z rodziną wyemigrował do Kalifornii na początku lat 60-tych, rozpoczął karierę muzyczną na poważnie.

W 1966 roku powstaje grupa Santana (wcześniej Santana Blues Band), z którą Carlos daje fenomenalny występ na festiwalu w Woodstock. Grupa występowała w składzie: Carlos Santana, Gregg Rolie, David Brown, Mike Carabello, Jose Chepito Areas i Micheal Shrive. Muzyka zespołu to fuzja rocka, bluesa i muzyki latynoskiej. Grupa ma na swoim koncie takie przeboje, jak "Soul Sacrifice", "Black Magic Woman/Gypsy Queen", "Oye Como Va", "Samba Pa Ti" czy "Evil Ways".

Od 1972 roku gitarzysta działa również jako solista, nagrywając muzykę bliższą stylistyce jazz rocka. Lata osiemdziesiąte i dziewięćdziesiąte przyniosły spadek zainteresowania muzyką Santany, ten jednak powrócił na szczyt w wielkim stylu, wydając album "Supernatural".

Muzyk nagrywa i koncertuje do dzisiaj.

Strona oficjalna: www.santana.com