Carmen Cuesta

Carmen Cuesta fot. last.fm

Carmen Cuesta

kraj: Hiszpania

gatunek: jazz, pop

Carmen Cuesta to hiszpańska piosenkarka, songwriterka oraz niezwykle dynamiczna artystka, tworząca swoje utwory muzyczne w jazzowym oraz popowym stylu. Jej młodość usiana jest różnorodnymi doświadczeniami muzycznymi, które pozwoliły jej na pełniejsze dotarcie swojego wyjątkowego stylu. Efekt jaki wywiera muzyka Carmen na słuchaczach można określić tylko jako magiczny, który zawsze pozostawia po sobie pewien niedosyt.

Jako dziecko Carmen intensywnie angażowała się w śpiew w kościelnym chórze, był to jednak tylko wstęp do profesjonalnej kariery muzycznej, której fundament utożsamiany jest jednak z deskami teatrów w jej rodzinnym Madrycie. To tam w czasie jednego ze swoich wystąpień poznała Jose Martina. Spotkanie to było momentem kluczowym w jej życiu, gdyż pozwoliło jej nadać swojej przyszłej karierze zupełnie nowy kierunek.

Jose namówił Carmen do podęcia współpracy z grupą muzyczną „Samos”. Drugim kluczowym momentem w jej życiu była rola Marii Magdaleny w „Godspell” – Carmen miała wtedy zaledwie 17 lat. Rola ta stanowiła jej bilet do szerokiego muzycznego świata, który przyjęła bez chwili wahania. W efekcie na jej drodze zaczęły pojawiać się kolejne bardziej ambitne projekty. Zaczęła ona być zapraszana do współpracy przez takich muzyków jak: Luis Eduardo Aute, Jose Mas, Miralles i Pedro Ruy Blas (który namówił ją do śpiewania jazzu).

Następnym ważnym kamieniem milowym dla Carmen było poznanie w Madrycie gitarzysty Jazzowego Chucka Loeba, z którym nie tylko rozpoczęła współpracę muzyczną, ale również wzięła ślub 3 miesiące później. Jako świeża panna młoda, Carmen przeniosła się do Nowego Yorku, gdzie jej talent został bardzo szybko ciepło przyjęty. Występowała ona tam z takimi artystami jak: Michael Franks, Gato Barbieri, Peabo Bryson, Earl Klugh, Jim Hall Grover Washington Jr, Till Brönner, czy Fessler.

Na debiutancki album Carmen i Chucka nie trzeba było długo czekać. Krążek „One Kiss” zdobył sobie szerokie rzesze fanów oraz pochlebne recenzje ze strony międzynarodowych krytyków. Carmen efektywnie dzieliła czas między wychowanie dwóch córek oraz kończenie swoich studiów. Zawsze udawało się jej znaleźć czas na muzykę, która stanowiła jeden z fundamentów w jej życiu. Jej kolejne studyjne krążki „Dreams” oraz „Peace of Mind” zostały wydane odpowiednio w 2002 i 2004 roku.

W 2006 roku Carmen wystąpiła z serią koncertów, które na powrót rozpaliły w niej pasję muzyczną, dając siłę oraz motywację do tworzenia dalszych wyjątkowych dzieł muzycznych.

Carmen Cuesta swoją wizją muzyczną oferuje wyjątkowe doznania dla każdego fana, szukającego unikalnych muzycznych uniesień. Jej muzyka zabiera każdego w niepowtarzalną podróż, z której zwyczajnie nie chce się wracać. Jest to artystka godna polecania każdemu, szukającemu dodatkowego jasnego punktu do zaczepienia się w wysublimowanej, chilloutowej, muzycznej rzeczywistości.