Cascada

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Cascada

Cascada to niemiecki zespół muzyczny założony w 2004 roku.

Cascada to niemiecki zespół muzyczny założony w 2004 roku. Nazwa pochodzi od włoskiego słowa cah-ca-de co oznacza wodospad. Wokalistką jest Natalie Horler, urodzona 23 września 1981 roku w Bonn, producentem muzycznym i Dj jest Yanou oraz Dj Manian. Piosenkarka jest z pochodzenia angielką, gdyż przed jej urodzeniem rodzice przeprowadzili się z Wielkiej Brytanii do Niemiec. W wieku 18 lat zaczęła pracę w studio wspólnie z DJ’ami, z którymi do dziś tworzy zespół.

Grupa zyskała popularność dzięki singlowi 'Everytime We Touch', który pochodzi z ich pierwszej płyty zatytułowanej tak samo jak przebój. Album sprzedał się w nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy.

Kolejne krążki to 'Perfect Day' i 'Evacuate the Dancefloor', w którym promujący singiel zadebiutował na pierwszym miejscu oficjalnego brytyjskiego notowania. Zespół pracował także nad wieloma innymi projektami, m.in. side-projekt Siria, który zasłynął takimi przebojami jak Endless Summer , Diamond z przebojem Reason i Scarf piosenką Odysee. Wokalistka współpracowała także przy singlu Sometimes, stworzonym przez sławnego niemieckiego producenta i Bass-T. Cascada odnosi sukcesu w klubach i notowaniach w całej Europie. Ich muzyka jest określana mianem Euro Dance lub Hard Dance.

Zespół w większości nie wykonuje autorskich piosenek, lecz remiksuje utwory innych wykonawców.

oficjalna strona: www.cascadamusic.net