Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Cascada

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Cascada

Cascada to niemiecki zespół muzyczny założony w 2004 roku.

Cascada to niemiecki zespół muzyczny założony w 2004 roku. Nazwa pochodzi od włoskiego słowa cah-ca-de co oznacza wodospad. Wokalistką jest Natalie Horler, urodzona 23 września 1981 roku w Bonn, producentem muzycznym i Dj jest Yanou oraz Dj Manian. Piosenkarka jest z pochodzenia angielką, gdyż przed jej urodzeniem rodzice przeprowadzili się z Wielkiej Brytanii do Niemiec. W wieku 18 lat zaczęła pracę w studio wspólnie z DJ’ami, z którymi do dziś tworzy zespół.

Grupa zyskała popularność dzięki singlowi 'Everytime We Touch', który pochodzi z ich pierwszej płyty zatytułowanej tak samo jak przebój. Album sprzedał się w nakładzie ponad 3 milionów egzemplarzy.

Kolejne krążki to 'Perfect Day' i 'Evacuate the Dancefloor', w którym promujący singiel zadebiutował na pierwszym miejscu oficjalnego brytyjskiego notowania. Zespół pracował także nad wieloma innymi projektami, m.in. side-projekt Siria, który zasłynął takimi przebojami jak Endless Summer , Diamond z przebojem Reason i Scarf piosenką Odysee. Wokalistka współpracowała także przy singlu Sometimes, stworzonym przez sławnego niemieckiego producenta i Bass-T. Cascada odnosi sukcesu w klubach i notowaniach w całej Europie. Ich muzyka jest określana mianem Euro Dance lub Hard Dance.

Zespół w większości nie wykonuje autorskich piosenek, lecz remiksuje utwory innych wykonawców.

oficjalna strona: www.cascadamusic.net