Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 36233, ID obiektu: 36409

Chambao

Chambao

Chambao

Wszystko o zespole Chambao - bio muzyków, dyskografia, kariera, trasy koncertowe

Chambao

kraj: Hiszpania

gatunek: electronic, etno

Chambao jest hiszpańską grupą muzyczną, stanowiącą niesamowitą gratkę dla wszystkich poszukujących wyjątkowych połączeń między melodycznością, a dynamizmem. Grupa, której skład tworzą: María del Mar Rodríguez Carnero, Roberto Cantero, Oliver Sierra, Toni Romero, Toni Cantero, Juan Heredia oraz Pepe Cielo, w swojej twórczości łączy tradycyjne flamenco z szeroko zakrojoną muzyką etniczną oraz elektroniczną. Efekt jest po prostu magiczny.

Zespół zawiązał się w 2001 roku w andaluzyjskiej Maladze. Nazwa Chambao w tamtejszym dialekcie oznacza rodzaj namiotu rozstawianego na plaży do ochrony przed wiatrem oraz mocnym słońcem.

Chambao to wyjątkowo dynamiczna formacja tak samo jak ich muzyka. Żywiołowość przekazu potrafi zarówno porwać do tańca, jak i na moment zatrzymać słuchającego w miejscu i wywołać chwilę prawdziwej, głębokiej refleksji.

W 2002 roku Chambao wydali swój debiutancki krążek „Flamenco Chill”, który stał się gigantycznym hitem komercyjnym, praktycznie wystrzeliwując zespół na orbitę muzyczną. Szybko zdobyli sobie oni szerokie rzesze zdeklarowanych fanów oraz uznanie ze strony środowisk krytyków. Po tym sukcesie grupa nie zamierzała spoczywać na laurach, lecz wytrwale iść za ciosem. W 2003 roku do obiegu trafił ich longplay „Endorfinas en la mente”. Nad całością aranżacji czuwał producent Bob Benozzo.

Wydanie kolejnego albumu coraz bardziej się przeciągało po 2003 roku. Powodem były narastające tarcia wewnątrz grupy. W efekcie skład pomniejszył się o jednego członka, a na nowy krążek „Pokito a poko” fani musieli poczekać aż do 2005 roku.  Po kolejnej trasie koncertowej, skład zespołu opuścił następny artysta – zdawało się, że kariera Chambao definitywnie się skończyła.

W 2006 roku u głównej wokalistki zdiagnozowano raka piersi. Zmuszona była ona do przejścia długiej oraz męczącej chemioterapii, która na szczęście zakończyła się sukcesem. Pomimo trudności związanych ze zdrowiem, del Mar pozostała czynna muzycznie, nagrywając fenomenalny duet z Ricky’im Martinem pod nazwą „Tu recuerdo”, który został umieszczony na jego płycie „MTV Unplugged”.

W 2007 roku na rynek trafiła płyta kompilacyjna „Caminando 2001 – 2006”. Jednocześnie del Mar stworzyła od podstaw nowy siedmioosobowy skład grupy, co było nie lada wyczynem zważywszy na jej zdrowie oraz konieczność znalezienia artystów podzielających przyjętą wizję muzyczną. Efektem wytężonej pracy nowo odświeżonej formacji była płyta „Con otro aire”. Rok później muzycy podjęli współpracę z grecką wokalistką Heleną Paparizou (która zwyciężyła na Konkursie Piosenki Eurowizji w 2004 roku) przy nagraniu fenomenalnego utworu „Papeles Mojados”.

Styl Chambao określany jest, jako flamenco chill – melodyczne połączenie chilloutu, tradycyjnego flamenco oraz muzyki elektronicznej. Taki mix jest w stanie zapewnić niesamowite wrażenia, nawet najbardziej wymagającym fanów unikatowej muzyki. Wszystko to sprawia, że koło twórczości Chambao nie można przejść obojętnie.

Chambao