Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 36230, ID obiektu: 36406

Charles Webster

Charles Webster

Charles Webster

Wszystko o brytyjskim DJ'u - bio, kariera muzyczna, dygkografia, trasy koncetowe

Charles Webster

kraj: Wielka Brytania

gatunek: house

Charles Webster to brytyjski Dj oraz producent muzyczny specjalizujący się w tworzeniu wyjątkowej muzyki housowej. Chociaż house stanowi jego główną sferę działań, to muzyk nie stroni od eksperymentowania z innymi stylami jak downtempo oraz jazz. Webster nagrywa zarówno pod swoim prawdziwym imieniem, jak i licznymi aliasami (np. Presence, Furry Phreaks, czy Love From San Francisco) występując u boku najróżniejszych czołowych artystów.  

Momentem przełomowym w jego życiu, który był jednocześnie początkiem marzeń o karierze muzycznej, było odkrycie pokaźnej kolekcji muzycznej swoich rodziców, składającej się z setek płyt. Swoje pierwsze instrumenty – gitarę oraz syntezator Charles dostał w wieku 13 lat.

Do wczesnego okresu jego kariery zalicza się gra z różnymi grupami wykonującymi styl elektro, głównie w małych klubach. Czas między występami Charles wypełniał pracą w restauracji. Szczęśliwie dla Webstera właściciel lokalu, w którym pracował posiadał również klub o nazwie „Garage Club”, gdzie Charles zaczął występować szlifując swój talent oraz unikalny styl gry.

Na przestrzeni swojej kariery muzyk współpracował z chociażby takimi artystami jak: Juan Atkins, Derrick May oraz Kevin Saunderson.

W 1996 roku Webster założył własny label, pod którego szyldem wydał swój album „All Systems Gone”. Do współpracy przy tworzeniu krążka zaangażowali się między innymi: Shara Nelson, Sara Jay, oraz Steve Edwards. Sam album opisywany jest przez Webstera, jako kolekcja utworów przeznaczonych zarówno do klubu jak i do domu. Środowisko krytyków muzycznych przyjęło album wyjątkowo ciepło. Dj Magazine dał mu ocenę 11/10, nadając tym niewyobrażalne tempo rozwoju kariery muzyka. W 2001 roku pojawił się nowy krążek Charlesa - „Born on the 24th of July”, przy jego powstaniu brali udział między innymi Terra Deva oraz  ponownie wokalistka Massive Attack Sara Jay. Po kolejnym sukcesie, jakim odznaczył się album, Webster wyruszył w ponad 3 letnią trasę koncertową. W międzyczasie zebrał on materiał do dalszych wydań. W efekcie czego w 2007 roku pojawiła się 3 dyskowa kompilacja, za którą stabilnie podążały nowe, wyjątkowe kreacje muzyczne.

Dyskografia Webstera należy do wyjątkowo obszernych. W jego twórczości nawet najbardziej wymagający muzyczny koneser stylu elektronicznego jest w stanie łatwo i szybko znaleźć coś dla siebie.

Charles Webster