Charlie Winston

Charlie Winston fot. Mathieu Zazzo

Charlie Winston

kraj: Wielka Brytania

gatunek: indie, folk, elektronika

Charlie Winston Gleave (urodzony 14 września 1978 roku) lepiej znany, jako Charlie Winston to angielski twórca piosenek oraz wokalista tworzący swoją muzykę w stylu folk z dużym dodatkiem indie. Mimo dużego uznana na terenie Wysp Brytyjskich, Charlie największą rozpoznawalnością cieszy się we Francji.

Swoją karierę muzyczną rozpoczął jako basista, grając ze swoim bratem oraz tworząc dla niego piosenki. W początkowym okresie Charlie występował oraz tworzył rozliczne dzieła muzyczne dla londyńskich produkcji teatralnych.

Swój pierwszy album zatytułowany „Make Way” Winston wydał w 2006 roku przy wsparciu Real World Studios. Krążek został pozytywnie przyjęty przez krytyków muzycznych, którzy określali go jako inspirujący oraz wyjątkowo porywający muzycznie.

Kolejnym studyjnym albumem Charliego był „Hobo” wydany w 2009 roku. Szybko zdobył on  czołowe miejsca na francuskich listach przebojów, gdzie utrzymywał się na szczycie przez wiele tygodniu.

Zarówno pierwsza jak i druga płyta szybko rozeszła się w sprzedaży, zdobywając sobie status platyny. 2010 rok przyniósł Winstonowi nagrodę European Border Breakers w kategorii Najlepszy Brytyjski Artysta w Europie.

Trzeci krążek „Running Still” został wydany we Francji w 2011 roku, utrzymując dotychczasowe konwencje muzyczne Charliego. Artysta szedł jak burza, intensywnie pracując nad nowym materiałem do kolejnych dzieł. Efektem tego był utwór „This Wheel’s on Fire”, który wszedł w skład kompilacji stworzonej dla Amnesty International, zatytułowanej „Chimes of Freedom – The Songs of Bob Dylan”. Czwarty album Winstona pod tytułem „Curio City” został wydany w 2015 roku.

Charlie Winston to artysta, który swoją wyjątkową wizją muzyczną potrafi szybko zjednać sobie zarówno publiczność, jak i krytyków muzycznych. W jego dziełach każdy jest w stanie znaleźć coś dla siebie. Dzięki perfekcyjnemu łączeniu lirycznej głębi i melodyczności płynącej z różnorodnych gatunków muzycznych, Charlie Winston tworzy muzykę uniwersalną trafiającą do fanów muzycznych uniesień na całym świecie. Nawet jeśli wariacje indie, to nie do końca nasz klimat, twórczości Winstona warto dać szanse, ponieważ może ona przynieść nowy wymiar zasłużonego odprężenia, po ciężkim dniu wypełnionym obowiązkami. Każdy album oraz singiel Charliego to unikalna muzyczna przygoda, w którą przynajmniej raz należałoby się wybrać.