Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 36216, ID obiektu: 36390

Chela

Chela

Chela

Wszystko o australijskiej piosenkarce - bio, kariera, dyskografia, nagrody

Chela

kraj: Australia

gatunek: pop, dance

Chelsea Wheatley, a raczej Chela to australijska artystka, piosenkarka, twórczyni piosenek oraz producentka muzyczna, która swoją wyjątkową przygodę muzyczną rozpoczęła w wieku 12 lat. Wtedy to zaczęła robić swoje pierwsze sample i remixy oraz aktywnie udzielać się w wielu punkowych zespołach, podczas swojego młodzieńczego buntu.

Artystka jest bardzo samodzielna, sama kręci swoje teledyski oraz je produkuje. Przy powstawaniu przekazów lirycznych, również nie korzysta z niczyjej pomocy, chcąc zachować jasność oraz indywidualność własnego przekazu. Jej kunszt pisarski oraz umiejętność trafiania w samo sedno jest bardzo doceniane przez innych, światowej sławy muzyków.

Artystka dość krótko istnieje na międzynarodowej scenie muzycznej. Moment, gdy stała się rozpoznawalna przyszedł w 2015 roku. Wtedy to serwis Spotify zaliczył ją jako artystkę wartą uwagi w bieżącym roku, a Bit Candy przedstawił jej styl gry, jako nowy wymiar elektro-popu, który niesamowicie wyróżnia się na tle podobnych kompilacji, przynosząc długo wyczekiwane orzeźwienie w gatunku.

Międzynarodową uwagę Chela zdobyła sobie poprzez wypuszczenie singli „Romanticise” (który został wykorzystany między innymi w trailerze filmu „Sleepng With Other People”) oraz „Zero”. Single szybko przydały jej popularności, a kariera artystki zaczęła coraz szybciej posuwać się do przodu. Razem z popularnością pojawiły się nowe oferty współpracy, przy coraz ambitniejszych projektach muzycznych. Dzięki swoim singlom oraz pełnemu zdeklarowaniu na rozwój muzyczny, Chela rozpoczęła współpracę z kilkoma wiodącymi grupami jak: Goldroom (nad ich letnim hitem „Fifteen”), Clubfeet (nad ich rozchwytywanym singlem „Heartbreak”), ekscentrycznym Sethem Bogartem, Kathleen Hanna oraz Tavi Gevinson.

Serwis MTV określą Chelę, jako nową pogańską boginię orientalnego disco na światowej scenie muzycznej oraz jedną z największych kobiet, która wyłoniła się z jej rodzinnej miejscowości w historii. Muzyka artystki w początkowym stadium, przez fanów elektro opisywana jest, jako zdolna okiełznać smoki i uwieźć jednorożce. Jest to szczególny styl, który niestety nie zawsze się przyjmuje. Mimo pojawiających się mieszanych recenzji, Chela stabilnie zdobywa sobie nowe rzesze fanów, skupiając się na tworzeniu coraz to doskonalszych i bardziej wysublimowanych utworów. Jej wizja synth-popu ciągle ewoluuje i to właśnie w tym tkwi jej unikalność.

Chela nie ma jeszcze do końca utartego stylu, dzięki temu nie da się jej jasno zaszufladkować pod przyjęte schematy. W efekcie każdy fan niecodziennych elektronicznych uniesień muzycznych może traktować jej twórczość, jako bardzo ciekawy eksperyment, z którego z pewnością wyniesie wiele korzyści.

Chela