Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 36202, ID obiektu: 36376

Choir of Young Believers

Choir of Young Believers

Choir of Young Believers

Choir of Young Believers - bio, kariera, trasy koncertowe, dyskografia

Choir of Young Believers

kraj: Dania

gatunek: alternatywa

Choir of Young Believers to unikatowy projekt muzyczny duńskiego wokalisty, pisarza oraz gitarzysty Jannisa Noya Makrigiannisa. Grupa składa się z Makrigiannisa, jako postaci centralnej oraz pozostałych dynamicznie zmieniających się muzyków suportowych. W 2009 roku „Choir of Young Believers” zdobył sobie nagrodę w kategorii „Best New Act”, podczas duńskich Music Awards. Grupa tworzy swoje wyjątkowe utwory łącząc z sobą rozmaite, często przeciwstawne style i idee. Fuzje folku, melodycznej poezji, muzyki orkiestrowej oraz „mrocznych” tekstów lirycznych niesie ze sobą niesamowity efekt, do którego czasami bardzo ciężko jest się jednoznacznie odnieść.

„Choir of Young Believers” powstał po rozpadzie poprzedniej grupy Makrigiannisa „Lake Placid” w 2006 roku. Początkowo Jannis planował wydać materiał solowy, jednak po powrocie do Kopenhagi z wyspy Samos postanowił zebrać znajomych muzyków oraz przyjaciół, zakładając pierwszą „wersję” Choir of Young Believers. W 2007 roku grupa wydała swoje pierwsze EP zatytułowane „Burn the Flag”, a ich singiel promujący „Sharpen Your Knife” nieustannie rozgrzewał fale duńskiego radia. W 2008 roku muzycy wydali swój debiutancki album studyjny pod tytułem „This Is for the White in Your Eyes”, który był nominowany w sześciu kategoriach Danish Music Awards, zdobywając nagrodę w „Best New Act”.

W 2009 roku grupa wystąpiła na SXSW Festival w Austin w Texasie, robiąc tam fenomenalne wrażenie zarówno na publiczności, jak i w środowisku krytyków. W efekcie czego niedługo potem podpisali oni kontrakt z Ghostly International, który wydał „This Is for The White in Your Eyes” w Ameryce Północnej.

Kolejnym albumem muzyków był „Rhine Gold”, który trafił do obiegu w 2012 roku. Na następny, a zarazem najnowszy album „Grasque” fani na całym świecie musieli czekać do lutego 2016 roku.

Grupa w trakcie swojej kariery dynamicznie się zmieniała, każdy z artystów wchodzących w skład „Choir of Young Believers” wniósł swoją istotną cegiełkę w kształtowanie ich specyficznego stylu, który z roku na rok porywa za sobą nowe rzesze zdeklarowanych fanów.

Aktualni członkowie:

Jannis Noya Makrigiannis: wokal, gitara, pianino, bas, klawisze, perkusja.

Cæcilie Trier: cello, wokal.

Jakob Millung: bas.

Bo Rande: klawisze, wokal, instrumenty dęte.

Sonja Labianca: pianino.

Lasse Herbst: perkusja.

Casper Henning Hansen: bębny, perkusje.

Aske Zidore: gitara, produkcja.

Byli członkowie:

Anders Rhedin: klawisze, bębny, gitara, perkusja, wokal (do 2008 roku).

Mette Sand Hersoug:  skrzypce, flet, wokal (do 2008 roku).

Fridolin: bas, trąbka, perkusja, bębny, flet, klawisze, wokal (do 2008 roku).

Nicolai Koch: pianino (do 2008 roku).

Frederik Nordso: perkusja (do 2008 roku).

Choir of Young Believers