Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 36032, ID obiektu: 36203

Chris Carrier

Chris Carrier

Chris Carrier

Wszystko o francuskim producencie - bio, kariera, festiwale, dyskografia

Chris Carrier

kraj: Francja

gatunek: house

Chris Carrier należy do szczególnego rodzaju artystów. Jego wyjątkowy styl gry sprawia, że wartość tego artysty w środowisku muzycznym rośnie praktycznie wykładniczo, jednak z drugiej strony jest on wyjątkowo skromny i nie szuka na siłę poklasku. Zależy mu na tym, by to jego muzyka świadczyła o jego wartości, a nie odwrotnie.

Chris to dancowy, paryski maestro działający, jako Dj, remixer oraz kompozytor, na którego koncie znajduje się pokaźna lista releasów. Na scenie muzycznej Chris działa od 1994 roku, kiedy to wydał swoje pierwsze EP. Ponad 20 lat doświadczenia muzycznego czynią z niego wyjątkowego artystę, który przyłożył się do kształtowania się nie tylko francuskiej, ale również światowej sceny muzycznej. Przez krytyków Chris zaliczany jest do grona jednych z najbardziej uzdolnionych oraz zjawiskowych współczesnych producentów muzycznych.

W początkowej fazie kariery pod swoim labelem Chronobrain, Chris zaangażowany był w rozwijanie francuskiej sceny techno. W tym okresie wydał wiele releasów, które traktowane są, jako baza remixowa dla licznych współczesnych artystów. Poprzez swoje świeże pomysły jest on uważany za jednego z pionierów w rozwoju francuskiej sceny muzyki elektronicznej w latach 90 – tych ubiegłego stulecia.

Chris zawsze miał obsesje na punkcie swojej muzyki. Najbardziej dobitnie świadczy o tym fakt, że większość występów techno, na których się udzielał, jako DJ w latach 90 – tych była nielegalnie organizowana w najróżniejszych magazynach po całym Paryżu. Okres ten był dla jego muzyki ważnym kamieniem milowym. Możliwość szlifowania swojego stylu, pozwoliła mu na swobodne eksperymentowanie z różnymi gatunkami muzycznymi jak: techno, drum n bass, hip hop, turntablism oraz house. Były to główne kierunki jego zainteresowań, jednak Chris nigdy nie zatrzymywał się w miejscu, cały czas szukając jeszcze lepszych sposobów do wyrażenia niepowtarzalności swoich pomysłów. W efekcie często udawał się za granicę, gdzie wertował magazyny znanych sklepów muzycznych (Eight Ball – Nowy York, Cisco – Japonia, Mr. Bongo – Londyn) w poszukiwaniu inspiracji.

Jego doświadczenie oraz pełne zdeklarowanie na muzykę, pozwalają mu na swobodne dostosowanie się w oczekiwania jego fanów. Szerokie umiejętności Dj’skie wypracowywane latami, umożliwiają Chrisowi łączenie najróżniejszych gatunków muzycznych w przemyślaną, muzyczną oraz wyjątkową całość, która za każdym razem porywa słuchacza. Chociaż Chris jest najbardziej popularny we Francji, to jego muzyka ma zasięg globalny. Ciekawym faktem jest to, że jego pierwszy występ poza francuskimi granicami miał miejsce w Kosowie, gdzie zagrał dla żołnierzy oraz cywili, którzy pozostali na miejscu po wojnie.

Poza swoimi własnymi personaliami, Chris Carrier występuje również pod licznymi pseudonimami artystycznymi jak: Monsieur Georget, Ultrastretch czy Just Jack – gdzie wykonuje różnorodne wariacje house’u.

Chris Carrier to niepowstrzymana muzyczna siła, która prze do przodu, motywowana chęcią eksploracji wszystkich domen muzycznych. Zdeklarowanie Chrisa powoli czyni z niego współczesną legendę muzyczną.

Chris Carrier