Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 35964, ID obiektu: 36133

Chris Coco

Chris Coco

Chris Coco

Wszystko o brytyjskim producencie - bio, kariera, dyskografia, sety, programy muzyczne

Chris Coco

kraj: Wielka Brytania

gatunek: house

Chris Coco istnieje na międzynarodowej scenie muzycznej od końca lat 80-tych, kiedy to nastąpił swoisty wybuch popularności acid house’u. W swojej karierze działał on, jako Dj, edytor magazynów muzycznych, pracował dla BBC Radio 1 jako konferansjer w audycji The Blue Room, tworzył liczne single, albumy oraz kompilacje między innymi dla: Playboya, Ministry of Sound, EMI Classical oraz Trojan Records. Wiele spośród kawałków stworzonych przez Chrisa znalazła się w popularnych show telewizyjnych jak „Sex And The City, Nip Tuck oraz House.

Obecnie nadaje i prowadzi cotygodniowy show zatytułowany Melodica oraz produkuje pod własnym labelem Molodica Records w swoim studiu-biurze usytuowanym w Londynie.

Styl gry Chrisa ewoluował z oryginalnego houseowego wymiaru na przestrzeni lat, w klubowo-festiwalową mieszankę. Artysta przez wszystkie lata swojej działalności szukał nowych inspiracji oraz sposobów dla pełniejszego i lepszego wyrażenia swojej wizji muzycznej. Na wystąpienia Chrisa składają się utwory wpisujące się zarówno w klasyczny house jak i te, które stanowią wyjątkowe połączenie wielu różnorodnych gatunków muzycznych, jak slo mo disco oraz wielu eklektycznych niespodzianek. Muzyka Chrisa potrafi zarówno porwać do tańca, jak i pozwala zwyczajnie usiąść na fotelu i odlecieć w krainę unikalnych muzycznych uniesień.

Chris Coco to eksperymentator muzyczny, konferansjer, Dj, kurator muzyczny oraz dziennikarz – można go śmiało określić mianem współczesnego człowieka renesansu. Każda sfera, w którą jest czynnie zaangażowany, dodaje jego muzyce kolejnego wysublimowanego poziomu. Efekt całości to po prostu czysta magia.

Jego show zatytułowany Melodica cały czas ewoluuje, zataczając sobą coraz szersze kręgi od Melbourne do Istambułu. Magazyn The Guardian opisuje ten projekt, jako „wolno płynący dźwięk lata” – jest to kwintesencja ciepłej pogody, kiedy człowiek może po prostu usiąść i w otoczeniu wyjątkowych dźwięków spokojnie patrzeć, jak czas wolno płynie przez palce.

Chris regularnie pojawia się na największych muzyczny festiwalach jak: Bestival, Glastobnury czy Stop Making Sense oraz w najpopularniejszych spotach muzycznych w Londynie – TehBedroom Bar, The Gowlett oraz Big Chill Bar.

Jego dynamizm angażuje go w najróżniejsze projekty muzyczne na całym świecie. Chris Coco to chillowy artysta, z którego twórczością każdy powinien się zapoznać – szczególnie w okresie letnim. Jego wysublimowane utwory z pewnością pozostawią po sobie fenomenalne wspomnienia oraz uświetnią niejedną letnią imprezę.

Chris Coco