Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Chris Malinchak

Chris Malinchak fot. facebook.com/chrismalinchak/

Chris Malinchak

kraj: USA

gatunek: house

Chris Malinchak to amerykański Dj oraz producent muzyczny, który zaistniał w światowej świadomości muzycznej 5 maja 2013 roku, dzięki swojemu debiutanckiemu singlowi „So Good to Me”. W granicach Zjednoczonego Królestwa piosenka ta odbiła się bardzo głośnym echem, gdzie jej popularność z dnia na dzień rozeszła się z zawrotną prędkością. Jedną z przyczyn tego było lansowanie przeboju przez takie gwiazdy światowego formatu jak: Adele, Tom Odell, Pete Tong, Annie Mac oraz Zane Lowe.

Chris od najmłodszych lat miał styczność z muzyką – naukę gry na pianinie rozpoczął mając zaledwie 3 lata. Od tego momentu muzyka wypełniała mu każdą chwilę oraz każdą myśl. Jak sam przyznaje często zdarzało mu się budzić w środku nocy i z uporem zahaczającym o obsesję ćwiczyć oraz tworzyć nowe dzieła. Już w trakcie szkoły średniej pisał oraz wydawał swoje dzieła pod różnymi pseudonimami oraz czynnie współpracował z lokalnymi artystami. Jednak w miarę rozwoju postanowił porzucić poboczne projekty i skupić się na karierze solowej, gdzie w pełni byłby w stanie wyrazić swoją unikalną wizję muzyczną, w stosunku do szerszej publiczności. Dla Chrisa muzyka to życiowy partner, bez którego nie wyobraża on sobie możliwości przetrwania jakiegokolwiek dnia.

Chris Malinchak mimo stosunkowo krótkiej kariery, coraz wyraźniej zaznacza swoją obecność na światowej scenie muzycznej. Jego housowe oraz głęboko housowe utwory przynoszą wszystkim fanom tego gatunku, nowy wymiar doznań muzycznych. Swoim niepowtarzalnym stylem Chris wyjątkowo wybija się na tle innych artystów tworzących w tych samych lub podobnych konwencjach. Dzięki temu jego wizja muzyczna jest ciekawą odskocznią od ogólnie przyjętych schematów, co sprawia, że z roku na rok coraz więcej fanów na całym świecie uważnie zaczyna śledzić jego poczynania muzyczne.

Chris od momentu rozpoczęcia swojej profesjonalnej kariery muzycznej wyprodukował wiele piosenek, które z roku na rok cieszą się stale rosnącą popularnością. Jego track „So Good to Me” zdobył ponad 30 milionów odświeżeń w serwisie YouTube (gdzie Malinchak regularnie wrzuca swoje nowe kreacje muzyczne). Utwór ten w momencie wydania zrobił niesamowitą furorę w Wielkiej Brytanii, wskakując na drugą lokatę w UK Singles Chart. Został on pobity jedynie przez niekwestionowany przebój tamtego roku „Get Lucky” grupy Daft Punk. W pierwszy tygodniu w samym Zjednoczonym Królestwie, debiutancki singiel Chrisa rozszedł się w liczbie ponad 73 tysięcy sprzedanych egzemplarzy (w 2013 liczba ta wzrosła do 200 tysięcy!) – był to sukces, który wystrzelił karierę artysty na muzyczną orbitę.

Drugi wyjątkowy singiel oraz video mu towarzyszące zatytułowany „If U Got It” został wydany w styczniu 2014 roku. Na serwisie YouTube obejrzało je ponad 1,5 miliona osób, a track uplasował się na 23 miejscu w brytyjskiej liście przebojów. W lutym 2014 roku Chris wypuścił kolejny zjawiskowy singiel zatytułowany „Stranger”, który nie odstawał stylem od poprzednich, przyjmując się wyjątkowo ciepło zarówno wśród publiczności, jak i krytyków muzycznych.

Twórczość Chrisa Malinchaka to niesamowita muzyczna przygoda, zabierająca słuchającego w krainę czystego artystycznego geniuszu. Jest to artysta, którego wizji każdy poszukujący wyjątkowych uniesień muzycznych powinien dać szansę.