Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Cibelle

Cibelle fot. Wikimedia Commons

Cibelle

kraj: Brazylia

gatunek: neofolk, electronic

Cibelle Cavalli (urodzona 2 stycznia 1978 roku w Sao Paulo) to brazylijska producentka, multiinstrumentalistka, wokalistka oraz performerka, która swoją unikalną muzykę utrzymuje w stylu dość trudnym do jednoznacznego sklasyfikowania ( jest zaliczana do neofolku oraz elektroniki). Niekiedy sposób jej gry i śpiewu określa się wyrazem „Tropical Punku”. Muzyka towarzyszyła Cibelle praktycznie od samego początku. Mając 6 lat rozpoczęła naukę gry na gitarze, perkusji oraz w teatrze. Lata treningów zaowocowały wykształceniem się u niej wyjątkowej perspektywy artystycznej, które bezpośrednio przekładała się na sposób w jaki Cibelle spoglądała na świat. W młodości miała krótką styczność z modelingiem, jednak porzuciła tą ścieżkę by móc w pełni skupić się na aktorstwie. Do momentu zanim muzyka wypełniła każdy moment jej życia, Cibelle pracowała przy tworzeniu krótkich filmów oraz nagrań w brazylijskiej telewizji.

Punktem zwrotnym jej życia było spotkanie serbskiego producenta Suby, z którym po niedługim czasie nawiązała współpracę. Cibelle pojawiła się jako główna wokalistka na jego albumie „Sao Paulo Confessions w 1999 roku. Krążek był mieszanką tradycyjnych instrumentalnych dźwięków oraz dużej dawki elektroniki. Jak później przyznano album był ponadczasowy wyprzedzający o dobre kilka lat, brazylijski muzyczny boom na styl elektroniczny. Album Suby i Cibelle traktowany jest, jako istotny kamień milowy w kształtowaniu się brazylijskiej muzyki elektronicznej. Suba zmarł niedługo po wydaniu albumu. Cibelle pojawiła się ponownie w 2003 roku na albumie Celso Fonseca. Pierwszy solowym album artystki został również wydany w 2003 roku i nosił on nazwę „Cibelle”. Podpisawszy kontrakt z belgijską wytwórnią Crammed Discs, mając 22 lata zaczęła coraz więcej czasu spędzać w Europie – głównie w Paryżu. Obecnie mieszka w Londynie.

W 2004 roku Cibelle wydała swój nowe EP „About a Girl”. W tym czasie występowała  również z wieloma artystami przy ich projektach muzycznych, wnosząc swój niepowtarzalny głos do tworzenia zróżnicowanych pod względem stylu dzieł muzycznych.

Cibelle to wyjątkowa artystka, która potrafi szybko i łatwo odnaleźć się praktycznie w każdym środowisku muzycznym. Umiejętności wypracowywane latami dają jej możliwość współpracy z najlepszymi, przy coraz ambitniejszych produkcjach muzycznych. Jej muzyka jest ciekawą odskocznią w codziennej zabieganej rzeczywistości, przynosząc zawsze chwilę należnego wytchnienia. Każdy pragnący udać się w unikalną muzyczną przygodę oraz zwyczajnie odlecieć ładując wewnętrzne baterie, powinien zapoznać się z twórczością tej artystki możliwie jak najszybciej.