Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Justyna Dżbik
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Cibelle

Cibelle fot. Wikimedia Commons

Cibelle

kraj: Brazylia

gatunek: neofolk, electronic

Cibelle Cavalli (urodzona 2 stycznia 1978 roku w Sao Paulo) to brazylijska producentka, multiinstrumentalistka, wokalistka oraz performerka, która swoją unikalną muzykę utrzymuje w stylu dość trudnym do jednoznacznego sklasyfikowania ( jest zaliczana do neofolku oraz elektroniki). Niekiedy sposób jej gry i śpiewu określa się wyrazem „Tropical Punku”. Muzyka towarzyszyła Cibelle praktycznie od samego początku. Mając 6 lat rozpoczęła naukę gry na gitarze, perkusji oraz w teatrze. Lata treningów zaowocowały wykształceniem się u niej wyjątkowej perspektywy artystycznej, które bezpośrednio przekładała się na sposób w jaki Cibelle spoglądała na świat. W młodości miała krótką styczność z modelingiem, jednak porzuciła tą ścieżkę by móc w pełni skupić się na aktorstwie. Do momentu zanim muzyka wypełniła każdy moment jej życia, Cibelle pracowała przy tworzeniu krótkich filmów oraz nagrań w brazylijskiej telewizji.

Punktem zwrotnym jej życia było spotkanie serbskiego producenta Suby, z którym po niedługim czasie nawiązała współpracę. Cibelle pojawiła się jako główna wokalistka na jego albumie „Sao Paulo Confessions w 1999 roku. Krążek był mieszanką tradycyjnych instrumentalnych dźwięków oraz dużej dawki elektroniki. Jak później przyznano album był ponadczasowy wyprzedzający o dobre kilka lat, brazylijski muzyczny boom na styl elektroniczny. Album Suby i Cibelle traktowany jest, jako istotny kamień milowy w kształtowaniu się brazylijskiej muzyki elektronicznej. Suba zmarł niedługo po wydaniu albumu. Cibelle pojawiła się ponownie w 2003 roku na albumie Celso Fonseca. Pierwszy solowym album artystki został również wydany w 2003 roku i nosił on nazwę „Cibelle”. Podpisawszy kontrakt z belgijską wytwórnią Crammed Discs, mając 22 lata zaczęła coraz więcej czasu spędzać w Europie – głównie w Paryżu. Obecnie mieszka w Londynie.

W 2004 roku Cibelle wydała swój nowe EP „About a Girl”. W tym czasie występowała  również z wieloma artystami przy ich projektach muzycznych, wnosząc swój niepowtarzalny głos do tworzenia zróżnicowanych pod względem stylu dzieł muzycznych.

Cibelle to wyjątkowa artystka, która potrafi szybko i łatwo odnaleźć się praktycznie w każdym środowisku muzycznym. Umiejętności wypracowywane latami dają jej możliwość współpracy z najlepszymi, przy coraz ambitniejszych produkcjach muzycznych. Jej muzyka jest ciekawą odskocznią w codziennej zabieganej rzeczywistości, przynosząc zawsze chwilę należnego wytchnienia. Każdy pragnący udać się w unikalną muzyczną przygodę oraz zwyczajnie odlecieć ładując wewnętrzne baterie, powinien zapoznać się z twórczością tej artystki możliwie jak najszybciej.