Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Club des Bulegas

Club des Bulegas fot. http://club-des-belugas.com

Club des Bulegas

kraj: Niemcy

gatunek: lounge, nujazz

Club des Bulegas to połączenie współczesnego europejskiego lounge, nujazzu z brazylijskimi beatami oraz amerykańskim black soulem z przedziału lat 50 – 70. Jak widać jest to niesamowita mieszanka, która przynosi prawdziwie wyjątkowe doznania muzyczne. Za całość procesu twórczego odpowiadają Maxim Illion oraz Kitty the Bill wespół z takimi wyjątkowymi gośćmi jak Brenda Boykin, Reiner Witerschladen, Anna Luca, Ian Mackenzie, Anne Schnell, Dead Bowman oraz Thomas Siffing.  

Club des Bulegas to formacja wieloosobowa, którą tworzą artyści zaangażowani w wiele rozmaitych projektów muzycznych. Każdy z nich wnosi swój niepowtarzalny styl w przestrzeń tej formacji, potęgując niesamowitość otrzymywanego efektu.

Formacja rozpoczęła swoją karierę w 2002 roku, wydając swój pierwszy album zatytułowany „Caviar at 3 a.m.”

W 2006 roku do obiegu trafił ich wyjątkowy, drugi album "Apricoo Soul" oraz winyl zatytułowany „Wildcats gotta move”, który momentalnie wszedł do pierwszej trójki w notowaniu German Club Charts, gdzie nie schodził z Top 10 przez okres 8 tygodni. Na krążku znalazł się miedzy innymi remix utworu Deana Martina „Mambo Italiano” – był to pierwszy legalny remix jakiegokolwiek utworu Deana, na który przyzwoliły zarówno wytwórnie Capitol/EMI jak i rodzina artysty. Dla Club des Belugas był to wyjątkowy sukces, który pozwolił im na lepsze zasinienie w świadomości muzycznej oraz dotarcie ze swoją wyszukaną wizją muzyczną do szerszej społeczności.

Club des Belugas jest wręcz rozchwytywany – udział przy różnorodnych kompilacjach proponowano im ponad 220 razy. Współpracowali również przy tworzeniu reklam dla takich światowych marek jak: Mercedes-Benz, BMW, Lexus (Toyota), Ford Mondeo, Smart, KIA motors, Campari, Martini, Strenesse, The German National Soccerteam, Kaufhof, Burlington, Unilever, Telekom Germany, Telekom South Korea oraz IGEDO.

Club des Bulegas to ciekawa odskocznia od utartych schematów muzycznych. Każdy pragnący nowych doznań muzycznych oraz alternatywnej chilloutowej odskoczni powinien dać szansę twórczości tej formacji. Z całą pewnością pozostawią oni po sobie wyjątkowo pozytywne oraz niezapomniane wrażenia.

Każdy z członków Club des Bulegas dokłada swoją unikalną cegiełkę do ogólnego stylu grupy. By w pełni docenić jej kunszt warto zaznajomić się z twórczością każdego z indywidualnych artystów, którzy wchodzą w jej skład. Club des Bulegas to nie tylko muzyka, ale przede wszystkim wielopoziomowa podróż, której odbycie zalecane jest każdemu poszukującemu nowych inspiracji muzycznych.