Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Cocoon

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Cocoon

kraj: Francja

gatunek: folk pop, pop

Cocoon to założona w 2006 roku przez Marka Daumaila (urodzony 6 grudnia 1984 roku) oraz Morgane Imbeaud (urodzona 14 kwietnia 1987 roku) francuska grupa wykonująca swoje utwory w stylu pop – folk, folk, oraz pop – rock. W czasie występów na scenie często towarzyszy im Raphaël Séguinier (bębny/perkusja) oraz Oliver Smith (bas).

Debiutancki album grupy „My Friends all Died in a Plane Crash” został wydany w 22 października 2007 roku. Krążek bardzo szybko okazał się międzynarodowym komercyjnym sukcesem, pod którego adresem zaczęło spływać wiele pochwalnych recenzji. Wydanie tego albumu było ważnym punktem w karierze Cocoon, już na samym jej początku pozwoliło muzykom na szybkie zaistnienie w mainstreamowej świadomości, zapewniając rzesze fanów, który pilnie zaczęli śledzić ich rozwój muzyczny. Krążek „My Friends all Died in a Plane Crash osiągnął we Francji status platyny, sprzedając się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy. W dwa lata później – 7 września 2009 roku Cocoon wydali live CD/DVD pod nazwą „Back to Panda Mountains”, przed tym wydaniem grupa udała się w światową trasę promującą, zatytułowaną „Baby Panda Tour”.

W kwietniu 2010 roku grupa wydała swój drugi studyjny album – „Where the Oceans End”.

Cocoon to wyjątkowe brzmienie, które łączy w sobie to, co najlepsze z rozmaitych stylów muzycznych. Ich melodyczna wizja potrafi szybko przynieść niesamowite chilloutowe doznania, po których niekiedy trudno się otrząsnąć. Mimo, że ich dyskografia nie należy do bardzo rozległych, w porównaniu z artystami tworzącymi w podobnym co Cocoon stylu, to stanowi ona wartościowy dodatek do każdej playlisty. Każdy, kto nie miał jeszcze okazji wsłuchać się w porywające oraz głębokie dźwięki, zapewniane przez to niesamowite francuskie duo, powinien jak najszybciej nadrobić swoje muzyczne zaległości.