Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Kamil Nosel, Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Cocoon

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Cocoon

kraj: Francja

gatunek: folk pop, pop

Cocoon to założona w 2006 roku przez Marka Daumaila (urodzony 6 grudnia 1984 roku) oraz Morgane Imbeaud (urodzona 14 kwietnia 1987 roku) francuska grupa wykonująca swoje utwory w stylu pop – folk, folk, oraz pop – rock. W czasie występów na scenie często towarzyszy im Raphaël Séguinier (bębny/perkusja) oraz Oliver Smith (bas).

Debiutancki album grupy „My Friends all Died in a Plane Crash” został wydany w 22 października 2007 roku. Krążek bardzo szybko okazał się międzynarodowym komercyjnym sukcesem, pod którego adresem zaczęło spływać wiele pochwalnych recenzji. Wydanie tego albumu było ważnym punktem w karierze Cocoon, już na samym jej początku pozwoliło muzykom na szybkie zaistnienie w mainstreamowej świadomości, zapewniając rzesze fanów, który pilnie zaczęli śledzić ich rozwój muzyczny. Krążek „My Friends all Died in a Plane Crash osiągnął we Francji status platyny, sprzedając się w ponad 100 tysiącach egzemplarzy. W dwa lata później – 7 września 2009 roku Cocoon wydali live CD/DVD pod nazwą „Back to Panda Mountains”, przed tym wydaniem grupa udała się w światową trasę promującą, zatytułowaną „Baby Panda Tour”.

W kwietniu 2010 roku grupa wydała swój drugi studyjny album – „Where the Oceans End”.

Cocoon to wyjątkowe brzmienie, które łączy w sobie to, co najlepsze z rozmaitych stylów muzycznych. Ich melodyczna wizja potrafi szybko przynieść niesamowite chilloutowe doznania, po których niekiedy trudno się otrząsnąć. Mimo, że ich dyskografia nie należy do bardzo rozległych, w porównaniu z artystami tworzącymi w podobnym co Cocoon stylu, to stanowi ona wartościowy dodatek do każdej playlisty. Każdy, kto nie miał jeszcze okazji wsłuchać się w porywające oraz głębokie dźwięki, zapewniane przez to niesamowite francuskie duo, powinien jak najszybciej nadrobić swoje muzyczne zaległości.