Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Cosmo’s Midnight

Cosmo’s Midnight fot. facebook.com/cosmosmidnight

Cosmo’s Midnight

kraj: Australia

gatunek: electronic

Cosmo’s Midnight to muzyczne australijskie duo, które tworzą bliźniacy: Cosmo oraz Patrick Liney. Pochodzący z Sydney młodzi muzycy w swojej twórczości prezentują szeroki wachlarz stylów skupiający się głównie na elektronice z elementami popu oraz R&B. Jednak jak artyści sami przyznają, nie chcą się ograniczać do jednego nurtu w tworzeniu swojej muzyki. W efekcie nieustannie eksperymentują z wieloma stylami, szukając coraz to bardziej optymalnych możliwości dla wyrażenia swojej unikalnej wizji muzycznej. Skutkiem tych zabiegów jest niesamowita różnorodność każdego z kawałków Cosmo’s Midnight. Chociaż wyrastają one z jednego pnia, to potrafią się diametralnie od siebie różnić, przynosząc zróżnicowane doznania muzyczne. Każdy singiel to odmienna przygoda, do której często się wraca i wynosi z niej zupełnie inne (często bogatsze, bardziej obfite) pozytywne doświadczenia, niż poprzednio.

Ich utwory były dołączane do wielu popularnych albumów kompilacyjnych, jak chociażby Ministry of Sound 2015 FUT.UR.ISM 3.0 oraz Chillout Sessions XVIII. Stacje radiowe jak: Triple J, FBi Radio, BBC Radio 1 oraz KEXP często używają kawałków Cosmo’s Midnight do podgrzewania eteru w swoich muzycznych audycjach.

W trakcie tworzenia swoich singli bliźniacy współpracowali z wieloma znanymi nazwiskami ze świata muzycznego, które pozwoliły im na osiągnięcie zupełnie nowego poziomu brzmienia. Spośród wybitnych artystów, którzy na przestrzeni ostatnich lat docenili kunszt Cosmo’s Midnight wymienić można chociażby: Panamę, Annę Lunoe oraz Alunę George.

Muzyka tworzona przez Cosmo’s Midnight z pewnością nie jest jednowymiarowa. Każdy kolejny singiel potrafi przynieść duże zaskoczenie dla wszystkich fanów. Gdy jeden utwór prezentuje sobą połączenie hiphopowych beatów z wstawkami instrumentalnymi, drugi może stanowić pełny wymiar dynamicznego elektro. Czyni to z bliźniaków artystów wielowymiarowych, potrafiących odnaleźć się w każdych warunkach muzycznych i trafić ze swoim przekazem do praktycznie dowolnej publiczności. Muzycy czerpią niesamowitą radość ze swojej pracy. Oni nie tworzą muzyki, oni nią żyją! Każdy utwór jest wyjątkowym wyrazem innego spojrzenia na rzeczywistość nie tylko muzyczną, która cały czas ewoluuje. Ich muzyka nie jest tworzona na zasadzie od danej godziny do danej godziny – artyści nie traktują swojej wizji jako pracy. Czasem natchnienie napada ich w drodze do domu, podczas jazdy na rowerze, czy podczas grania na gitarze – wtedy to czym prędzej pędzą do studia, starając się szybko uporządkować natłok cisnących się do głowy pomysłów. Jest to wyraz żywej, spontanicznej twórczości. Dzięki temu w ich kreacjach muzycznych da się usłyszeć prawdziwie organiczny oraz naturalny przekaz.

W efekcie słuchanie utworów Cosmo’s Midnight to magiczna oraz wielopoziomowa podróż, w którą warto się wybrać. Im szybciej tym lepiej.