Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Crazy P

Crazy P fot. facebook.com/crazypmusic

Crazy P

kraj: Wielka Brytania

gatunek: disco deep house

Crazy P to dynamiczny brytyjski zespół (wcześniej znany pod nazwą Crazy Penis) założony w 1995 roku z inicjatywy Chrisa Todda oraz Jima Barona. Grupa wykonuje swoje utwory mieszając styl disco, deep house, funk oraz downtempo. Efekt jest wyjątkowo zjawiskowy dostarczający słuchającemu całej zróżnicowanej gamy muzycznych wrażeń.

Todd oraz Baron założyli zespół po poznaniu się na Uniwersytecie Nottingham. W tamtym początkowym okresie ich muzyka charakteryzowała się dużymi naleciałościami soulu, disco oraz house’u. Do 2002 roku grupa rozszerzyła swój skład o basistę Tima Daives, perkusistę Mava Kendricsa (później odszedł) oraz wokalistkę Danielle Moore.

Nazwa zespołu z początku brzmiała Crazy Penis, Tod tłumaczy, że było to niedoskonałe tłumaczenie nagrania jego znajomego - „loco pinga”. Docelowo zespół miał się nazywać właśnie tak, jednak znajomi poradzili muzykom, by zostali przy Crazy Penis z racji szoku, który wywołuje nazwa.

Muzycy współpracują z wytwórnią w Manchesterze Paper Recordings. Do tej pory wydali wiele, albumów, remixów oraz współpracowali z najróżniejszymi artystami ciągle poszerzając swoje muzyczne horyzonty. Crazy P istnieje na scenie muzycznej już ponad 20 lat, jest to grupa, z wyjątkowo bogatym doświadczeniem – nie tylko muzycznym. Ich wyjątkowy styl oraz często prowokacyjne teksty, stanowią wyraz prawdziwie żywej, dynamicznej muzyki. Od momentu swojego powstania Crazy P zbudowało sobie sporą bazę wiernych fanów – szczególnie dużą popularnością grupa cieszy się w Australii, gdzie koncertowała już wiele razy.

Crazy Penis przemianowało się na Crazy P w 2008 roku. Mimo, skrócenia nazwy styl gry pozostał ten sam.  Muzycy z typowym dla siebie humorem tłumaczyli w wywiadach zmianę nazwy - „ścięliśmy tylko czubek, ale dalej chcemy rosnąć”.

Twórczość muzyczna Crazy P to ciekawe doświadczenie muzyczne, które gwarantuje każdemu szukającemu nowego, unikalnego dodatku do swojej codziennej playlisty. Każdy album oraz remix pokazuje zachodzącą ewolucję w stylu gry oraz pełniejszą klaryfikację się wizji muzyków – a jest to wizja wyjątkowo chwytliwa. Jeśli szukamy unikalności przejawiającej się w porywającym stylu gry, to Crazy P będzie doskonałym wyborem.