Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 39204, ID obiektu: 39479

D'Nell

D'Nell

D'Nell

Znajdź informacje o D'Nell - bio, kariera, dyskografia na Radio ZET

D'Nell

kraj: Wielka Brytania

gatunek: neo-soul, electronica, downtempo

D'Nell to brytyjskie muzyczne duo, które tworzą Ellie Hajee oraz Dan Jones, nagrywające w stylach downtempo, soul, neo-soul, electronica, funk oraz disco. Tworzone fuzje odznaczają się wyjątkową oryginalnością, która wybija duo na tle innych formacji muzycznych.

W 2005 roku artyści wydali swój undergroundowy singiel „This Thing” oraz debiutancki album „1st Magic”, które wyjątkowo ciepło przyjęły się w środowisku muzycznym. Pełne lirycznej głębi połączonej z całą masą melodycznych aranżacji produkcje D’Nell stanowią muzyczną ucztę dla każdego fana poszukującego niebanalnych uniesień dźwiękowych.

Po wydaniu swojego pierwszego albumu o muzykach zrobiło się głośno w brytyjskim środowisku muzycznym. W ich stronę nagle zaczęły się sypać propozycje nowych gigów w prestiżowych spotach nie tylko w Londynie, ale również za oceanem. W efekcie grupa zaczęła intensywnie podróżować, występując w wielu czołowych klubach, stabilnie zjednując sobie nowe rzesze fanów oraz rozszerzając sieć swoich kontaktów.

Na popularność D’Nell duży wpływ ma wyjątkowy głos Ellie, określany jako urzekający oraz przenikający słuchacza do samej głębi. W połączeniu z fenomenalnymi samplami zapewnianymi przez Dana otrzymujemy magiczną mieszankę, która potrafi drgnąć w każdym najbardziej czułe struny, pozostawiając po sobie uczucie niesamowitego muzycznego spełnienia. D’Nell każdorazowo zabierają słuchacza w wyjątkową muzyczną podróż do krainy czystego geniuszu. Ich twórczość jest wielopoziomowa, dając możliwość spojrzenia z zupełnie nowej perspektywy zarówno na samego siebie, jak i muzykę jako taką.

Ich styl charakteryzuje się dużymi zapożyczeniami z hip hopu łączonego z disco, rockiem oraz elektroniką. To połączenie wbrew pozorom nie uderza, ale otula. Całość dopełniona przez wyjątkową głębię liryczną stanowi czystą celebrację życia, miłości oraz wszystkiego, co w muzyce najlepsze.