Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Daniel Bloom

Daniel Bloom fot. facebook.com/DanielBloomofficial

Daniel Bloom

kraj: Polska

gatunek: electronic, alternatywa

Daniel Bloom, a właściwie Daniel Tomasz Borcuch (ur. 21 grudnia 1971 w Kwidzynie) jest polskim kompozytorem, muzykiem, producentem muzycznym oraz młodszym bratem reżysera Jacka Borcucha. W mainstreamowej przestrzeni muzycznej Daniel działa od 1996 roku, kiedy to pojawił się jego debiutancki album „Thorn”.

Bloom traktowany jest, jako muzyczny anarchista tworzący unikalną muzykę elektroniczną, która często wykorzystywana jest w polskich produkcjach firmowych. Jako kompozytor, wokalista oraz multiinstrumentalista Daniel potrafi szybko odnaleźć się praktycznie w każdych warunkach. Ta elastyczność pozwala mu na angażowanie się w wiele ambitnych projektów (nie tylko muzycznych), które stabilnie napędzają rozwój jego kariery, zjednując mu coraz większe rzesze zdeklarowanych fanów. Jest on autorem wielokrotnie nagradzanych ścieżek dźwiękowych do filmów „Tulipany” (nagrywana z Leszkiem Możdżerem przyniosła obu artystom nominację do nagrody Orłów), „Wszystko, co kocham” oraz „Nieulotne”.

Daniel jest typem outsidera, który swoją unikalną wizją muzyczną od lat udowadnia wszem i wobec, że możliwym jest podążanie własną ścieżką artystyczną, pozostając niezależnym od zewnętrznych nacisków. Mówiąc krótko Danel Bloom robi to, co kocha, a kocha muzykę.  

Jego doświadczenia muzyczne są tak samo zróżnicowane i wielopoziomowe jak jego utwory. W młodości był perkusistą w zespole punkowym, pracował jako realizator dźwięku dla Teatru Polskiego Radia, był klawiszowcem, twórcą dwóch zespołów, by w późniejszym czasie komponować muzykę na potrzeby reklam, kampanii promocyjnych oraz filmów. W trakcie swojej kariery współpracował z wieloma gwiazdami oraz najlepszymi studiami nagraniowymi, obecnie prowadzi własne – Two Minutes Elsie Studio.

Obok Blooma dotychczas można było zobaczyć między innymi takich artystów jak: Mela Koteluk, Gaba Kulka, Iwona Skwarek (Rebeka), Marsija (Loco Star), Jon Sutcliffe i Tomek Makowiecki. Pomagali mu oni przy tworzeniu nowych przebojów oraz występach na żywo.

Bloom to artysta czynnie udzielający się w środowisku muzycznym, każdy jego występ na żywo to niezapomniane przeżycie. Jego wyjątkowa wizja nadaje zupełnie nowego znaczenia pojęciu muzyka elektroniczna, dzięki czemu artysta ten ma bardzo duży wpływ na kształtowanie się tego gatunku w obrębie naszego kraju.