Daniel Solar

Daniel Solar fot. facebook.com/danielsolar.dj

Daniel Solar

kraj: Niemcy

gatunek: house

Daniel Solar to niemiecki Dj, remixer oraz producent muzyczny, który stanowi świeży powiew nowości stylu disco, rozgrzewając coraz goręcej klubowe parkiety nie tylko w rodzimych Niemczech.

Daniel w swojej twórczości stawia sobie za cel wypełnienie wyraźnej luki między stylem disco, a dance, przez mieszanie obu gatunków z dużą dawką melodycznego techno i house’u. Jego pomysły są naprawdę wyjątkowe. Każdy release przynosi ze sobą niezapomniane wrażenia, które pozwalają spojrzeć na miksowanie tych wydawać by się mogło totalnie przeciwstawnych stylów muzycznych, z zupełnie innej perspektywy. Solar nie tylko to robi, ale on jest w tym świetny! Młodzieńczy zapał do pracy nie wygasa, artysta angażuje się cały czas w liczne projekty muzyczne, współpracując z czołowymi niemieckimi artystami. W efekcie, jego wizja cały czas ewoluuje, co wyraźnie można usłyszeć z każdym następnym wydanym kawałkiem.

Daniel, jako dziecko wychował się na muzyce tanecznej. Pozostałymi gatunkami, które miały znaczący wpływ na jego karierę muzyczną były synthpop oraz hip-hop. Jednak wszystko zaczął dance.

Po zakończeniu szkoły, muzyka zaczęła go coraz bardziej pasjonować – w profesjonalnym znaczeniu tego słowa. Powoli rozpoczął on tworzenie swoich pierwszych produkcji inspirując się rapem, który w tamtym okresie wyjątkowo żywo oddziaływał na jego wyobraźnię. Jednak szybko zarzucił te projekty i poszedł w stronę muzyki klubowej, oddając się cały house’owi, techno oraz electro. To wtedy narodziły się jego pierwsze unikalne mixy, łączące ze sobą wszystkie preferencje muzyczne artysty. Nie trzeba było długo czekać, aż Solar postanowił do swoich oryginalnych mieszanek wprowadzić element, od którego wszystko się zaczęło – dance.

Jego pierwszy release „The Hannover Ep” pojawił się w 2005 roku, od tego czasu liczba nowych dzieł Daniela cały czas się powiększa. Jego pierwsze Ep sprawiło, że stał się on zauważalny na scenie muzycznej. W efekcie czego w jego stronę zaczęły coraz szybciej sypać się propozycje profesjonalnej współpracy – działał on chociażby pod takimi szyldami jak: Diynamic, Sleazy Beats, Nomorehits, Meerestief, Ostwind oraz Peppermint Jam.

W 2010 roku Daniel zmienił styl gry tworząc utwory na modłę midtempo house – są to spokojniejsze, bardziej melodyczne utwory, które zachowują dawny dźwiękowy pazur, ale w bardziej stonowanej wersji.

Daniel Solar to doskonały dodatek do każdej codziennej playlisty. Jego twórczość bez wątpienia przyniesie wiele unikalnych muzycznych doznań. Różnice w stylach jakie dostarcza Solar są doskonałą odskocznią od codziennych skostniałych schematów muzycznych. Jeśli nie mieliśmy jeszcze okazji przetestować tego niemieckiego ewenementu, to czas najwyższy.