Zamknij

Domyślny widok obiektu. Kliknij tutaj w celu stworzenie własnego szablonu , ID węzła: 38401, ID obiektu: 38657

Daughter

Daughter

Daughter

Wszystko o brytyjskiej formacji - bio, kariera, dyskografia

Daughter

kraj: Wielka Brytania

gatunek: indie folk, indie rock, neo folk

Daughter to brytyjska grupa wykonująca indie folk, rock oraz neo folk założona z inicjatywy Eleny Tonra, Igora Haefeli oraz Remiego Aguilelli w 2010 roku.

Początek ich kariery muzycznej ograniczał się do grania rozmaitych gigów na terenie Londynu – grupa występowała gdzie tylko się dało, co pozwoliło jej na szybkie ugruntowanie swojej obecności w lokalnej świadomości muzycznej. Przełom dla rozwoju ich kariery przyszedł, gdy muzycy zaczęli supportować Bena Howarda w trakcie jego europejskiej trasy. Od tamtej pory formacja koncertuje po całym świecie, będąc angażowana do różnorodnych projektów artystycznych.

Wyjątkowy głos Eleny sprawia, że muzyka Daughter na długo zapada w pamięć, przynosząc niesamowite odprężenie. Artystka czerpie inspiracje z tradycyjnej muzyki irlandzkiej, z którą miała styczność od najmłodszych lat. Wokalistka wszystkiego, co umie nauczyła się sama. Jej żywiołowość i dynamizm sprawiły, że podczas jednego z jej akustycznych występów została ona dostrzeżona przez Haefeliego, który oniemiał na widok jej umiejętności do skupienia na sobie uwagi wszystkich obecnych w pomieszczeniu. Elena była jak jaśniejąca gwiazda, od której zwyczajnie nie dało się oderwać oczu.

Niedługo potem dwoje artystów rozpoczęło współpracę, dodając do swoich utworów gitarę elektryczną. Ich pierwsze EP „His Young Hear” zostało wydane w 2011 roku, szybko poprzedziło je następne „The Wild Youth”. Oba wydania szybko przydały im szerokie rzesze nowych fanów oraz ugruntowały pozycję wschodzących gwiazd na brytyjskiej scenie muzycznej. Wyspiarska blogosfera określała ich jako połączenie unikalnych dźwięków, które kształtują obraz współczesnego popu.

Elena posiada całkowitą wolność w tworzeniu przekazów lirycznych, nie jest ona ograniczana przez swojego muzycznego partnera. Dzięki temu wyraźnemu podziałowi ról ich muzyka to połączenie najwyższej jakości brzmienia oraz profesjonalizmu wykonania.

Trio cały czas się rozwija szukając coraz lepszych sposobów na wyrażenie swoich muzycznych pomysłów. Ich wyjątkowa wizja stanowi ciekawą odskocznię w codziennych schematach muzycznych, przynosząc nowy wymiar melodycznych doznań. Daughter to formacja, która stabilnie wspina się coraz wyżej i szybciej na światowej muzycznej drabinie.

Daughter