Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Marcin Łukasik
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dave’s True Story

Artysta RadioZET fot. RadioZET

Dave’s True Story

kraj: USA

gatunek: jazz

Dave’s True Story było amerykańskim trio jazzowym działającym w latach 1994 – 2007 założonym z inicjatywy Kelly'ego Flinta oraz Davida Cantora.

Ich muzyka stanowiła żywy powiew świeżości muzycznej, spotykając się zawsze z dużym uznaniem ze strony krytyków oraz wymagającej publiczności. Muzycy w swoich dziełach doskonale potrafili wyrazić oraz łączyć najróżniejsze idee. Ich brzmienie było jednocześnie tradycyjne oraz nowoczesne doskonale podkreślając magiczność muzyki jazzowej, a wszystko to dopełnione przez wyjątkową głębię lirycznego przekazu, który sprawiał, że ta cała elegancka mieszanka na długo pozostawała w pamięci.

Początkowe albumy grupy nie zrobiły gigantycznego komercyjnego sukcesu. Jednak po ich trzecim krążku, łączna ilość sprzedaży osiągnęła ponad 50 tysięcy egzemplarzy. Baza zdeklarowanych fanów zaczęła rosnąć coraz szybciej. Był to wyjątkowy sukces dla Dave’s True Story, ponieważ nie byli oni związani z żadną gigantyczną wytwórnią płytową, ani poddani zewnętrznej presji edytorskiej. Zdobywali serca i umysły swoich fanów w tradycyjny sposób - grając różnorodne gigsy, wszędzie gdzie się dało i unikając pułapek mainstreamowej komercyjnej maszyny muzycznej.

Dave’s True Story to specyficzny sam w sobie świat muzyczny, oferujący wyjątkową wizję muzyczną oraz niecodzienne jej wydanie. Ciężko jest jednoznacznie podejść do ich twórczości – z pewnością robi wrażenie. Dave’s True Story stanowią świetną muzyczną ucieczkę od często banalnego świata popu, oferując naprawdę coś nowego i niespotykanego. Dzięki tej unikalności mimo upływających lat, grupa w dalszym ciągu zyskuje sobie nowych wiernych słuchaczy. Każdy, kto planuje wybrać się w nową przygodę muzyczną, powinien uwzględnić twórczość Dave’s True Story i z pewnością się nie zawiedzie.