Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Dawid Podsiadło

Dawid Podsiadło fot. Wikimedia Commons

Dawid Podsiadło

kraj: Polska

gatunek: pop, rock, muzyka alternatywne

Dawid Podsiadło (urodzony 23 maja 1993 w Dąbrowie Górniczej) to polski piosenkarz, autor tekstów oraz główny wokalista zespołu Curly Heads.

Kariera Dawida rozpoczęła się dzięki udziałowi w popularnym programie X Factor, którego jest laureatem. W trakcie finałowego występu wykonał kawałek pochodzący z repertuaru grupy U2 „With or Without You” oraz singiel „Better Than a Dream” autorstwa Karie Melua – w duecie z samą wokalistką. Oba wystąpienia szybko przyniosły mu rozgłos i pozwoliły na stabilny rozwój swojej kariery muzycznej. Dawid razem ze swoją formacją Curly Heads gra indie pop oraz indie rock w wyjątkowo niebagatelnym stylu.

W maju 2013 roku dzięki Sony Music Entertainment Poland na rynku pokazał się debiutancki album artysty zatytułowany „Comfort and Happiness”, krążek bardzo szybko zdobył fenomenalny rozgłos, rozchodząc się praktycznie z dnia na dzień. Już po pierwszym tygodniu od momentu wydania, zajął on pierwsze miejsce w zestawieniu OLiS. Produkcją albumu zajął się Bogdan Kondracki, natomiast autorką polskich tekstów była Karolina Kozak.  „Comfort and Happiness” był prawdziwym kamieniem milowym dla Dawida, rozszerzając mu bazę fanów praktycznie z dnia na dzień. Pochwalne recenzje oraz duża rozpoznawalność sprawiły, że w stronę artysty zaczęły spływać coraz lepsze propozycje współpracy przy różnorodnych inicjatywach muzycznych. We wrześniu 2013 roku Podsiadło został nominowany do nagrody MTV Europe Music Awards w kategorii Najlepszy Polski Wykonawca, a pod koniec roku do krajowej nagrody Paszportów Polityki w dziedzinie muzyki popularnej.

Jako uhonorowanie swojej wizji muzycznej Dawid otrzymał w lutym 2014 roku, aż cztery Fryderyki oraz Wiktora w kategorii Gwiazda Piosenki.

W 2014 roku artysta pojawił się na koncercie TOPtrendy. W czerwcu z kolei grał, jako suport przed koncertem grupy „30 Seconds to Mars” na Stadionie Miejskim w Rybniku.

W 2015 roku do obiegu trafił drugi krążek Dawida Podsiadło zatytułowany „Annoyance and Disappointment”, album nie odstaje od konwencji poprzedniego krążka, doskonale wpisując się w dotychczasowy dorobek artysty.

Twórczość Dawida Podsiadło to ciekawa muzyczna odskocznia w skostniałych codziennych schematach muzycznych. Wyjątkowa melodyczność oraz głębia liryczna zapewnia prawdziwie niesamowite doznania. Jest to artysta, którego warto umieścić na swojej codziennej playliście. Z całą pewnością jego unikalny wokal dostarczy nam wielu godzin fantastycznych uniesień muzycznych.