Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

De-Phazz

De-Phazz fot. facebook.com/dephazzofficial

De-Phazz

kraj: Niemcy

gatunek: downtempo

De – Phazz to niemiecka formacja grająca w stylu downtempo z licznymi elementami soulu, muzyki latynoskiej, trip hopu oraz drum and bass, łącząc wszystko w wyjątkowe loungeowe wykonanie. Grupę prowadzi niemiecki producent muzyczny Pit Baumgarner, który do każdego nowego albumu angażuje innych muzyków. Dzięki temu De-Phazz jest bardzo dynamiczną formacją, która za każdym razem przynosi zupełnie inne doświadczenia muzyczne dla słuchającego. Wszyscy zaangażowani w produkcję artyści dokładają swoją specyficzną cegiełkę oraz doświadczenie w odmienny sposób realizując unikalne wizje Baumgarnera.

Grupa posiada kilku stałych członków, do których zaliczają się: Barbara Lahr, Karl Frierson oraz Pat Appleton. Dzięki swojemu stylowi gry De-Phazz zyskało sobie opinię wirtuozów leniwych rytmów oraz prekursorów stylu downtempo i lounge w Niemczech. Ich muzyka idealnie nadaje się na leniwe popołudnia, pozwalając myślom płynąć spokojnie i zwyczajnie odlecieć przy niesamowitych rytmach. W trakcie swojej kariery Baumgarner inicjował współpracę z wieloma artystami przy jednych z najbardziej prestiżowych kompilacji jak: „Germain Des-Pres-Cafe” czy „Smooth Jazz Café”

Łączenie takich stylów jak downtempo, jazz, turntablism, soul, latin, trip hop oraz lounge sprawia, że wizja muzyczna oferowana przez De – Phazz jest po prostu magiczna.

Loungeowy kolektyw De-Phass zawsze był czymś więcej, niż tylko projektem muzycznym wykonującym muzykę elektro. Póki, co od momentu swojego powstania grupa eksperymentowała praktycznie z każdym stylem muzycznym oraz formą gry. Na ich 9 albumach wszystko można usłyszeć, od mocnego brzmienia rockowych gitar, przez reggae po klasyczne melodie skrzypiec. De – Phazz zapewnia doskonałe połączenie starego z nowym, ich muzyka jest jednocześnie oryginalna, ale także naznaczona dużą dozą familiaryzmu osadzonego w samplach z czasów, gdy utwory jazzowe tryskały życiem i wyjątkową energią. Jazz to nowy główny trend, na którym skupia się Baumgarner w swoich produkcjach. Biorąc pod uwagę dotychczasowy unikalny dorobek grupy, następne projekty są wyjątkowo wyczekiwane przez szerokie rzesze fanów.

Każdy poszukujący niezapomnianych muzycznych uniesień powinien, czym prędzej przetestować, co Pit Baumgarner razem ze swoją formacją mają do zaoferowania.